Władysław Ślewiński reprodukcje obrazów

/ 5 ()

Władysław Ludwig Ślewiński (ur. 1 czerwca 1856, zm. 24 marca 1918 w Paryżu) to jeden z przedstawicieli Młodej Polski oraz secesji. Jego kuzynem był malarz Józef Chełmoński i to on namówił młodego Ślewińskiego na wstąpienie do Szkoły Rysunkowej Wojciecha Gersona. Szybko jednak z niej zrezygnował, co absolutnie nie przeszkodziło mu w zostaniu wybitnym malarzem.

Swoją karierę artystyczną rozpoczął stosunkowo późno. Praktycznie wszystkie lata podczas których tworzył spędził we Francji, do której uciekł przed Urzędem Finansowym po klęsce w zarządzaniu majątkiem Pilaszkowice, który odziedziczył po śmierci matki. Niezwykłą umiejętnością Ślewińskiego było ukazanie nastroju w jakim znajdował się twórca podczas malowania portretów, zgodnie z zasadami malarstwa syntetycznego, a nostalgia oraz tęsknota za ojczyzną przejawiała się w jego twórczości niezależnie od kraju w jakim aktualnie przebywał.

Cechy twórczości: miłość do morza, która często ukazywała się w jego pracach, delikatna, charakterystyczna linia, miękkość oraz płynność form, linearyzm, umiejętne połączenie prostoty z dekoracyjnością, zamiłowanie do spokojnych pejzaży, surowych widoków oraz skromnych barw.

Wybrane dzieła:

Piwonie, Sierota z Poronina, Czesząca się kobieta, Kobieta z rudymi włosami, Wiejska dziewczyna w żółtej chustce.
Ostatnio oglądałeś
Odkryj
54 tysięcy zadowolonych klientów
54 tys. udanych realizacji
Słuchamy Cię, dbamy o szczegóły, dotrzymujemy terminów.
Gwarancja satysfakcji i przyjacielskiej obsługi
Gwarancja 100% satysfakcji
Przyjacielska obługa, fachowe doradztwo i znakomite produkty.
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Kup online, zamów mailowo lub telefonicznie.