[email protected]  32 720 94 75
KontaktO nasBlogGaleria realizacjiNowości

Naklejki welurowe na ścianę

/ 5 ()

Naklejki ścienne to bardzo atrakcyjne wizualnie i funkcjonalne elementy aranżacji pomieszczenia. W odróżnieniu od innych sposobów zdobienia ścian - malowania, tapetowania, nakładania tynku strukturalnego, wykładania panelami - ten nie wymaga zatrudniania fachowca. Z naklejaniem na ścianę nawet dużych i skomplikowanych form poradzi sobie każdy. W zależności od upodobań, możemy wybrać naklejki foliowe albo welurowe, matowe bądź błyszczące, z katalogu albo przygotowane na indywidualne zamówienie. Wszystkie doskonale sprawdzają się nie tylko na ścianach, ale także innych gładkich powierzchniach. Gotowy na zmiany? Naklejki welurowe albo foliowe to szybki montaż i natychmiastowy efekt wizualny.

Naklejki welurowe - czy to dobry wybór?

Welur to tworzywo o aksamitnej, przyjemnej w dotyku fakturze - zupełnie jak tkanina o tej samej nazwie. Naklejki welurowe świetnie sprawdzają się więc tam, gdzie ważny jest nie tylko wygląd ścian czy mebli, ale także są to często dotykane elementy dekoracyjne. Stąd ich popularność w pokojach dziecięcych oraz obiektach takich jak żłobki czy przedszkola.

Nalepki z weluru to doskonały wybór, kiedy chcemy podkleić kontakt elektryczny, żeby nie brudziła się ściana dookoła. Można je wykorzystać wszędzie tam, gdzie meble stykają się ze ścianą - przy wezgłowiu łóżka, czy najpopularniejszym w domu fotelu. Welur ochroni ścianę przed wycieraniem, zabrudzeniem, a jednocześnie będzie na tyle ozdobny, że nikomu nie przyjdzie do głowy, że pełni głównie funkcję ochronną.

Naklejki welurowe do przedpokoju wykorzystać można jako tło do zwykłych wieszaków na ubrania. Ciekawie wyglądać może naklejka ścienna w formie drzewa, do gałęzi którego przymocowano wieszaki - to nie tylko ochrona ściany, ale także wyjątkowo atrakcyjna dla oka ozdoba.

Naklejka welurowe do każdego rodzaju pomieszczeń

W każdym pomieszczeniu możemy zaprojektować aplikację z drobnych welurowych naklejek. Tam, gdzie na ścianach są płytki ceramiczne - kuchnia, łazienka - możemy wyczarować aplikację dającą złudzenie mozaiki. Małe naklejki aplikowane na pojedyncze płytki to łatwy i szybki montaż dający natychmiastowy efekt estetyczny. Warto pamiętać, że nalepki welurowe do kuchni są równie trwałe jak nalepki foliowe. Także równie łatwo je odkleić, kiedy będziemy mieli ochotę na zmianę aranżacji. Welur jest łatwy w utrzymaniu w czystości: jakiekolwiek zabrudzenie wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką lub gąbką.

Warto wiedzieć, że naklejki welurowe bardzo mocno przyklejają się do oklejanych powierzchni, w tym do farb lateksowych. Ta ostatnia cecha daje im przewagę nad naklejkami foliowymi, które nie przykleją się dobrze do ścian pomalowanych farbami z dużą zawartością lateksu (zmywalne, plamoodporne i fasadowe). Naklejki welurowe na ścianę są grubsze i bardziej plastyczne aniżeli te wykonane z folii. Dzięki temu znakomicie ukryją wszystkie nierówności i niedoskonałości na ścianie.

Naklejki welurowe idealne dla dzieci

Kolorowe, mięciutkie i bardzo wytrzymałe nalepki ścienne z weluru doskonale sprawdzą się na ścianach, drzwiach czy meblach w dziecięcym pokoju. Na zakup takich naklejek często decydują się rodzice urządzający pokój w oczekiwaniu na dziecko. To czysta, szybka i lekka praca, która daje dużo satysfakcji.

Kiedy chcemy udekorować ściany w pokoju starszego dziecka, warto zapytać je o zdanie. Wybór naklejek ściennych jest ogromny, kiedy więc dziecko wskaże, które podobają mu się najbardziej, zawęzimy krąg poszukiwań. W samodzielnie udekorowanym pokoju młody człowiek chętniej będzie utrzymywał porządek, uczył się czy przebywał z kolegami, uwalniając salon i przestrzeń wspólną od zabawek, klocków czy gier.

Jeżeli nie naklejki welurowe, to jakie?

Decyzja co do materiału, z którego wykonane są naklejki na ścianę zależy od podłoża, na którym chcemy je przymocować oraz od naszych upodobań. Pamiętajmy, że klej stosowany przy produkcji naklejek ściennych nie pozostawia śladów na ścianie, szybie czy meblach. Jeśli naklejki welurowe wydają nam się zbyt eleganckie, sięgnijmy po zwykłe foliowe. Wszystkie nowoczesne nalepki ścienne mają następujące cechy:

Nie ma lepszego rozwiązania, kiedy zależy nam na szybkim przearanżowaniu pomieszczenia i dekoracji ścian czy innych gładkich powierzchni, niż użycie nalepek ściennych z weluru albo folii. Duża liczba gotowych wzorów, możliwość zamówienia indywidualnej kompozycji oraz rozmiaru a także niewygórowane ceny sprawiają, że coraz częściej rezygnujemy z malowania czy tapetowania na rzecz naklejek dekoracyjnych. Otrzymujemy bowiem gotowy produkt bez konieczności usuwania zbędnych elementów czy układania dekoracji na ścianie, nawet w przypadku skomplikowanych wzorów. Dzięki warstwie transportowej przeniesienie naklejki na oklejaną powierzchnię zajmuje dosłownie chwilę.

Ostatnio oglądałeś
45 tysięcy zadowolonych klientów
45 tys. udanych realizacji
Słuchamy Cię, dbamy o szczegóły, dotrzymujemy terminów.
Gwarancja satysfakcji i przyjacielskiej obsługi
Gwarancja 100% satysfakcji
Przyjacielska obługa, fachowe doradztwo i znakomite produkty.
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Kup online, zamów mailowo lub telefonicznie.
Polub nas, aby być na bieżąco z nowościami w świecie dekoracji.
Gwarantujemy konkretne wiadomości oraz dobre porady.
Zapytaj na czacie