Mapa zdrapka świata i Polski

/ 5 ()

Udekorowanie ścian może przebiegać na wiele różnych sposobów, jednak z pewnością żaden z nich nie jest bardziej inspirujący niż mapa zdrapka. Możliwość zdrapywania jej poszczególnych obszarów sprawia, że czujemy się znacznie bardziej zaangażowani w odkrywanie kolejnych miejsc. To świetny sposób na udokumentowanie swoich dużych i małych podróży.

Mapa zdrapka TatryZobacz produkt

Mapa zdrapka Tatry

Mapa do zdrapywania – to znacznie więcej niż tylko dekoracja

Mapa zdrapka świata czy Polski to bez wątpienia niezwykle kreatywne rozwiązanie, którym jesteśmy w stanie odmienić niemalże każde pomieszczenie, nadając mu zupełnie nowego charakteru. Co ciekawe w tym przypadku stanowi ona również pewną formę atrakcji – w końcu to od Ciebie zależy, co zostanie odkryte. W zależności od tego co Cię interesuje, możesz wybrać dla siebie idealną opcję np.:

Czekają na Ciebie te, jak i inne propozycje, dzięki którym Twoja pasja osiągnie wyższy poziom, a chęć jej pogłębiania będzie znacznie silniejsza dzięki obserwowaniu każdego dnia tego co jest Ci bliskie.

Mapy zdrapki dla dorosłych i dla dzieci

Mapa świata zdrapka to pomysł na prezent dla osoby dorosłej, ale wielu klientów widzi w nich także sposób na edukację dzieci. Każde dziecko jest małym odkrywcą, ale nie lubi ślęczeć żmudnie nad książkami. Można pomóc mu odkrywać świat za pomocą mapy zdrapki z Polską lub mapy świata. To świetny wstęp do nauki geografii, do zapamiętania kolejnych kontynentów, krajów, wysp, rzek czy górskich masywów. Dziecko może samodzielnie drapać, odkrywać coraz to ciekawsze zakątki kraju. A gdy w planach jest podróż zagraniczna, może zapoznać się z położeniem danego miejsca na mapie i zainteresować historią oraz kulturą panującą na wskazanym obszarze. Mapy zdrapki zawierają wiele cennych informacji, chociażby obrazki z flagami krajów, są więc praktyczną i estetyczną pomocą w nauce

Mapa w formie dużej zdrapki to zawsze dobry pomysł na prezent także dla dorosłego podróżnika, dla którego siedzenie w domu to banał, a loty po świecie są normą. Jeśli jeszcze istnieją jakieś miejsca, w których nie było Twojego przyjaciela — podróżnika, mapa może być kolejną motywacją i podpowiedzią, dokąd jeszcze warto się wybrać. Stylowo oprawiona mapa zdrapka będzie doskonałym gadżetem do mieszkania globtrotera.

Mapy zdrapki — dla kogo?

Mapa zdrapka w ramie lub przyklejona do ściany jest pomysłowym sposobem na zaaranżowanie pokoju: salonu, jadalni, sypialni lub kącika dla dziecka. Stanowi nie tylko dekorację, ale także może służyć do edukacji i być pretekstem do wspomnień z podróży lub do planowania kolejnych wycieczek po świecie albo naszym kraju. Dzięki mapie, którą można zdrapywać, dekoracja jest interaktywna, a jej ostateczny wygląd zależy od tego, jak spędzamy wolny czas w podróży, dokąd się wybieramy i czy pamiętamy o tym, by każde odwiedzone miejsce zaznaczyć, ścierając delikatnie warstwę farby. Odkryjemy w ten sposób to, co chowa się pod zdrapką, nadając mapie nowe znaczenie. 

Możemy kupić mapę zdrapkę nie tylko sobie, ale spokojnie podarować ją znajomym, dzieciom i rodzicom, osobom, dla których podróże i ciekawe dodatki do mieszkania, łączące się z ich pasją, sprawią im ogromną radość. Mapa zdrapka może być także miłym prezentem dla młodej pary, którą połączyła pasja do zwiedzania. Niech powieszą mapę na ścianie i wspólnie odkrywają kolejne ciekawe miejsca.

Jak wykorzystać mapy zdrapki?

Mapę zdrapkę można powiesić na dowolnej ścianie, na szafie, lodówce, gdziekolwiek, gdzie będzie można do niej dosięgnąć i od czasu do czasu zdrapać pokrywającą ją farbę, by odkryć ciekawe miejsca i informacje. Możesz powiesić ją jak plakat lub w ramie, drapać paznokciem, plastikową kartą płatniczą czy podarunkową, możesz wykorzystać zwykłą lub pamiątkową monetę. Do drapania mapy świata w formie zdrapki przydać się może także piórko do gitary, a przy odkrywaniu bardziej szczegółowych informacji, zwykła drewniana wykałaczka. Żeby mapa zdrapka była przez długi czas ozdobą, trzeba jednak używać jej delikatnie i unikać przy zdrapywaniu ostrych, metalowych narzędzi, takich jak nożyczki, noże, szpilki, igły i spinacze.

Niebanalna dekoracja do każdego rodzaju pomieszczeń

Chociaż mapę-zdrapkę świata lub Polski można przechowywać w tubie, jej przeznaczeniem jest wyeksponowana ściana. Kiedy wisi nad sofą w salonie, łóżkiem w sypialni, nad stołem w kuchni albo w pokoju dziecka, można cieszyć się jej pięknem i na bieżąco drapać wszystkie miejsca, które chcemy odwiedzić lub które już odwiedziliśmy. Mapa do zdrapywania jest przecież interaktywną dekoracją, wyjątkowym dodatkiem do mieszkania. Świetnie wygląda w każdym wnętrzu, tym urządzonym w stylu skandynawskim, retro, nowoczesnym, klasycznym i loftowym.

Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy – mapa zdrapka i wiele innych propozycji

Jeśli chcesz ozdobić ścianę wyjątkowym plakatem, a do tego jesteś podróżnikiem z krwi i kości lub miłośnikiem lotów po świecie, zakup mapy zdrapki z pewnością będzie trafionym wyborem. W naszym sklepie z dekoracjami ściennymi Wally dostępne są wielobarwne, czarno-białe i monochromatyczne mapy świata i Polski do wieszania bezpośrednio na ścianie, w formie plakatu lub obrazu w ramie. Jednak zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zachęcamy do zapoznania się z innymi propozycjami m.in.: mapy naklejki, mapy szablony i mapy tapeta

Ostatnio oglądałeś
Odkryj
54 tysięcy zadowolonych klientów
54 tys. udanych realizacji
Słuchamy Cię, dbamy o szczegóły, dotrzymujemy terminów.
Gwarancja satysfakcji i przyjacielskiej obsługi
Gwarancja 100% satysfakcji
Przyjacielska obługa, fachowe doradztwo i znakomite produkty.
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Kup online, zamów mailowo lub telefonicznie.