Mapa zdrapka świata i Polski

/ 5 ()

Udekorowanie ścian może przebiegać na wiele różnych sposobów, jednak z pewnością żaden z nich nie jest bardziej inspirujący niż mapa zdrapka. Możliwość zdrapywania jej poszczególnych obszarów sprawia, że czujemy się znacznie bardziej zaangażowani w odkrywanie kolejnych miejsc. To świetny sposób na udokumentowanie swoich dużych i małych podróży.

Mapa zdrapka TatryZobacz produkt

Mapa do zdrapywania – to znacznie więcej niż tylko dekoracja

Mapa zdrapka świata czy Polski to bez wątpienia niezwykle kreatywne rozwiązanie, którym jesteśmy w stanie odmienić niemalże każde pomieszczenie, nadając mu zupełnie nowego charakteru. Co ciekawe w tym przypadku stanowi ona również pewną formę atrakcji – w końcu to od Ciebie zależy, co zostanie odkryte. W zależności od tego co Cię interesuje, możesz wybrać dla siebie idealną opcję np.:

Czekają na Ciebie te, jak i inne propozycje, dzięki którym Twoja pasja osiągnie wyższy poziom, a chęć jej pogłębiania będzie znacznie silniejsza dzięki obserwowaniu każdego dnia tego co jest Ci bliskie.

Mapy zdrapki dla dorosłych i dla dzieci

Mapa świata zdrapka to pomysł na prezent dla osoby dorosłej, ale wielu klientów widzi w nich także sposób na edukację dzieci. Każde dziecko jest małym odkrywcą, ale nie lubi ślęczeć żmudnie nad książkami. Można pomóc mu odkrywać świat za pomocą mapy zdrapki z Polską lub mapy świata. To świetny wstęp do nauki geografii, do zapamiętania kolejnych kontynentów, krajów, wysp, rzek czy górskich masywów. Dziecko może samodzielnie drapać, odkrywać coraz to ciekawsze zakątki kraju. A gdy w planach jest podróż zagraniczna, może zapoznać się z położeniem danego miejsca na mapie i zainteresować historią oraz kulturą panującą na wskazanym obszarze. Mapy zdrapki zawierają wiele cennych informacji, chociażby obrazki z flagami krajów, są więc praktyczną i estetyczną pomocą w nauce

Mapa w formie dużej zdrapki to zawsze dobry pomysł na prezent także dla dorosłego podróżnika, dla którego siedzenie w domu to banał, a loty po świecie są normą. Jeśli jeszcze istnieją jakieś miejsca, w których nie było Twojego przyjaciela — podróżnika, mapa może być kolejną motywacją i podpowiedzią, dokąd jeszcze warto się wybrać. Stylowo oprawiona mapa zdrapka będzie doskonałym gadżetem do mieszkania globtrotera.

Mapy zdrapki — dla kogo?

Mapa zdrapka w ramie lub przyklejona do ściany jest pomysłowym sposobem na zaaranżowanie pokoju: salonu, jadalni, sypialni lub kącika dla dziecka. Stanowi nie tylko dekorację, ale także może służyć do edukacji i być pretekstem do wspomnień z podróży lub do planowania kolejnych wycieczek po świecie albo naszym kraju. Dzięki mapie, którą można zdrapywać, dekoracja jest interaktywna, a jej ostateczny wygląd zależy od tego, jak spędzamy wolny czas w podróży, dokąd się wybieramy i czy pamiętamy o tym, by każde odwiedzone miejsce zaznaczyć, ścierając delikatnie warstwę farby. Odkryjemy w ten sposób to, co chowa się pod zdrapką, nadając mapie nowe znaczenie. 

Możemy kupić mapę zdrapkę nie tylko sobie, ale spokojnie podarować ją znajomym, dzieciom i rodzicom, osobom, dla których podróże i ciekawe dodatki do mieszkania, łączące się z ich pasją, sprawią im ogromną radość. Mapa zdrapka może być także miłym prezentem dla młodej pary, którą połączyła pasja do zwiedzania. Niech powieszą mapę na ścianie i wspólnie odkrywają kolejne ciekawe miejsca.

Jak wykorzystać mapy zdrapki?

Mapę zdrapkę można powiesić na dowolnej ścianie, na szafie, lodówce, gdziekolwiek, gdzie będzie można do niej dosięgnąć i od czasu do czasu zdrapać pokrywającą ją farbę, by odkryć ciekawe miejsca i informacje. Możesz powiesić ją jak plakat lub w ramie, drapać paznokciem, plastikową kartą płatniczą czy podarunkową, możesz wykorzystać zwykłą lub pamiątkową monetę. Do drapania mapy świata w formie zdrapki przydać się może także piórko do gitary, a przy odkrywaniu bardziej szczegółowych informacji, zwykła drewniana wykałaczka. Żeby mapa zdrapka była przez długi czas ozdobą, trzeba jednak używać jej delikatnie i unikać przy zdrapywaniu ostrych, metalowych narzędzi, takich jak nożyczki, noże, szpilki, igły i spinacze.

Niebanalna dekoracja do każdego rodzaju pomieszczeń

Chociaż mapę-zdrapkę świata lub Polski można przechowywać w tubie, jej przeznaczeniem jest wyeksponowana ściana. Kiedy wisi nad sofą w salonie, łóżkiem w sypialni, nad stołem w kuchni albo w pokoju dziecka, można cieszyć się jej pięknem i na bieżąco drapać wszystkie miejsca, które chcemy odwiedzić lub które już odwiedziliśmy. Mapa do zdrapywania jest przecież interaktywną dekoracją, wyjątkowym dodatkiem do mieszkania. Świetnie wygląda w każdym wnętrzu, tym urządzonym w stylu skandynawskim, retro, nowoczesnym, klasycznym i loftowym.

Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy – mapa zdrapka i wiele innych propozycji

Jeśli chcesz ozdobić ścianę wyjątkowym plakatem, a do tego jesteś podróżnikiem z krwi i kości lub miłośnikiem lotów po świecie, zakup mapy zdrapki z pewnością będzie trafionym wyborem. W naszym sklepie z dekoracjami ściennymi Wally dostępne są wielobarwne, czarno-białe i monochromatyczne mapy świata i Polski do wieszania bezpośrednio na ścianie, w formie plakatu lub obrazu w ramie. Jednak zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zachęcamy do zapoznania się z innymi propozycjami m.in.: mapy naklejki, mapy szablony i mapy tapeta

Nie znalazłeś jeszcze tego czego szukasz? Sprawdź inne nasze kategorie tego produktu
Mapy Polski
Mapy świata na ścianę
Mapy zdrapki
Mapy nakładki magnetyczne
Mapy szablony
Mapy tapeta
Tablice mapy świata i Polski
Ostatnio oglądałeś
Odkryj
54 tysięcy zadowolonych klientów
54 tys. udanych realizacji
Słuchamy Cię, dbamy o szczegóły, dotrzymujemy terminów.
Gwarancja satysfakcji i przyjacielskiej obsługi
Gwarancja 100% satysfakcji
Przyjacielska obługa, fachowe doradztwo i znakomite produkty.
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Kup online, zamów mailowo lub telefonicznie.