[email protected]  32 720 94 75
KontaktO nasBlogGaleria realizacjiNowości

Jak aplikować fototapety lateksowe - kilka przydatnych wskazówek

fototapeta stare deski drewno

Ściana na której aplikujemy fototapetę, musi zostać najpierw odpowiednio przygotowana. Jeśli chcemy przez długie lata cieszyć się doskonałym efektem wizualnym, warto jest zadbać o kilka prostych szczegółów, które sprawią, że nasza tapeta będzie prezentować się naprawdę świetnie!

Przygotowanie ściany

Droga do satysfakcji z doskonale wyglądającej fototapety rozpoczyna się już tutaj. Aby prawidłowo nakleić tapetę należy zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża. Ścianę należy odpowiednio odtłuścić (można to zrobić mydłem malarskim bądź delikatnie przetrzeć papierem ściernym) w celu zmatowienia jej oraz zwiększenia przyczepności kleju do podłoża.

Kilka ogólnych wskazówek

  • Nie tapetuj w czasie letnich upałów ani podczas mocnego ogrzewania pomieszczenia zimą. Zbyt wysoka temperatura może powodować zbyt szybkie wysychanie kleju na ścianie, co może przyczynić się do powstawania szczelin pomiędzy fragmentami fototapet. Do czasu wyschnięcia fototapety (kilka dni) postaraj się nie przegrzewać mieszkania.
  • Jeśli Twoja fototapeta składa się z kilku części (brytów) i montowana jest na zakładkę, pamiętaj aby zawsze rozpoczynać klejenie od źródła światła słonecznego, czyli okna bądź drzwi. Łączenie będzie wtedy mniej widoczne.
  • Fototapeta zabezpieczona laminatem jest odporna na wilgoć, łatwiej więc wyczyścisz ją po zakończeniu montażu.
  • Aby rozplanować rozłożenie poszczególnych elementów fototapety na ścianie, warto przykleić ją do ściany delikatną, papierową taśmą klejącą.
  • Upewnij się, że farba, którą jest pomalowana Twoja ściana nie zmniejsza siły klejenia. Szczególnie narażone na ten efekt są farby z zawartością lateksu (lateksowe, zmywalne oraz teflonowe).

Pamiętaj, że każda ściana na którą aplikujemy fototapetę jest inna, ze względu na różne wykorzystanie technik budowlanych oraz wymaga indywidualnego podejścia. Przed zamontowaniem fototapety, warto jest wykonać test materiału na wybranej powierzchni, aby upewnić się, że ściana została przygotowana w odpowiedni sposób oraz, że nie zawiera elementów, które mogą osłabić moc kleju. Od tego momentu montaż fototapety będzie dla Ciebie pestką!

Od tego momentu montaż fototapety będzie dla Ciebie pestką!

Udostępnij wpis:   
Ostatnio oglądałeś
Zapytaj na czacie