[email protected]  32 720 94 75
KontaktO nasBlogGaleria realizacjiNowości

Jak dopasować obraz do wnętrz? Kilka wskazówek

Jednak nie powinniśmy iść na żadne kompromisy! Wybrany obraz absolutnie nie powinien być przypadkowy. Przy poszukiwaniach powinniśmy kierować się nie tylko ulubioną kolorystyką, ale również emocjami, które nam towarzyszą podczas obcowania z danym obrazem. Warto zwrócić również uwagę na uczucia, które pojawiają się podczas patrzenia na kompozycję, rozważyć miejsce w którym umieścimy obraz oraz przeanalizować w jakich okolicznościach będziemy na niego patrzeć.

Skorzystaj z naszych kilku prostych rad, a zaaranżowanie Twojego wnętrza okaże się prostsze niż kiedykolwiek myślałeś!

Gdzie najlepiej umieścić obraz?

Tak naprawdę, możemy zrobić to dosłownie wszędzie!

obraz papugi

Jeśli chodzi o salon, obrazy najlepiej prezentują się nad komodą, nad kanapą oraz nad stołem. Nie jest to jednak zasada, którą musisz się bezapelacyjnie kierować przy aranżowaniu wystroju ścian swojego mieszkania. Wiele zależy od jego indywidualnego układu, kolorystyki oraz efektu, jaki pragniemy osiągnąć za pomocą wybranego obrazu.

Pamiętaj również, że warto jest zastosować kilka ciekawych zabiegów kompozycyjnych, dzięki którym ściana nabierze zupełnie nowego przestrzennego charakteru.

Obraz w łazience a może kuchni? Nietypowe miejsca na ekspozycję obrazu.

Jeszcze kilka lat temu nie spodziewalibyśmy się, że małe bądź większe dzieła sztuki znajdą swoje miejsce w tak użytkowych oraz praktycznych pomieszczeniach jak kuchnia czy też łazienka. Dlaczego jednak samodzielnie i z własnej woli mielibyśmy wpędzać się w jakiekolwiek ograniczenia? Dzięki wysokiej jakości zabezpieczeniom powierzchni, obrazy nie ulegną zniszczeniu nawet w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności!

Możesz więc zaskoczyć swoich gości oraz domowników ciekawą ryciną, obrazem stylizowanym na impresjonizm, ale również wykorzystać reprodukcje słynnych dzieł, zarówno polskich jak i zagranicznych malarzy. Niech sztuka towarzyszy Ci na każdym kroku!

Na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze wymarzonej ściennej dekoracji warto kierować się kilkoma wskazówkami, które sprawią, że z łatwością dopasujemy idealny obraz do naszych potrzeb.

Rama oraz wykonanie obrazu

Chociaż rama może wydawać się najmniej istotnym elementem na który musimy zwrócić uwagę podczas poszukiwania wymarzonego obrazu - warto jest to zrobić! Dopasuj ją kolorystycznie, zwracając szczególną uwagę na barwy pozostałych detali znajdujących się w Twoim wnętrzu.

Jeśli nie potrafisz dopasować ramy do wystroju pomieszczenia, pamiętaj, że czarne oraz drewniane ramy w neutralnych kolorach natury sprawdzą się praktycznie wszędzie! W ostatnim czasie bardzo popularne stają się również obrazy bez ramy, na płótnie bądź dibondzie - nowoczesnym kompozycie o eleganckiej estetyce. Koniecznie sprawdź jak się prezentują!

Kolorystyka

obraz kawa

Obraz nie powinien zlewać się z tłem, nie powinien również zbytnio nad nim górować oraz dominować. Grafika w żywych, soczystych barwach doda z pewnością doda pozytywnej energii spokojnym wnętrzom, natomiast chłodny i stonowany obraz doda nastrojowości pomieszczeniom, w którym zazwyczaj kipi życie oraz niespożyta energia. Najważniejsza jest równowaga, niech obraz swobodnie koresponduje więc z pozostałymi akcentami wnętrza!

Idealna wysokość

Nie wieszaj obrazu zbyt nisko ani zbyt wysoko. Umieszczony w skrajnych punktach - nie zwróci niczyjej uwagi. Oczekiwanego efektu nie osiągniesz również, jeśli do ekspozycji obrazu wybierzesz zbyt mało widoczną ścianę. Najlepiej będzie jeśli umieścisz go na wysokości oczu. Zadbaj również o zachowanie odpowiedniej odległości od innych przedmiotów. Koniecznie nie poprzestawaj wyłącznie na jeden pozycji - sprawdź wszystkie dostępne opcje, ponieważ nawet nieznaczne przesunięcie może odkryć zupełnie nowy, świeży efekt wizualny!

Rozmiar ma znaczenie!

Przy wyborze odpowiedniego obrazu koniecznie zwróć uwagę na jego rozmiar. W tym wypadku powinieneś kierować się dwiema głównymi zasadami.

  • Nie umieszczaj małych pojedynczych obrazów na dużej ścianie - w tym przypadku zastosuj kilka mniejszych dzieł ułożonych w zgrabną, ciekawą kompozycję.
  • W niewielkiej przestrzeni zastosuj proste obrazy w jasnych kolorach.

W naszej ofercie posiadamy zarówno reprodukcje jak i obrazy z wielu interesujących kategorii. Stworzyliśmy galerię produktów z prawdziwego zdarzenia!

Spójrz na kilka naszych propozycji kategorii, z których możesz wybrać satysfakcjonujący Cię wzór:

Nasze obrazy dostępne są zarówno na płótnie Canvas, podkładzie PCV oraz na eleganckim dibondzie.

Wybierz swoją wersję!

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć
Udostępnij wpis:   
Ostatnio oglądałeś
Zapytaj na czacie