[email protected]  32 720 94 75
KontaktO nasBlogGaleria realizacjiNowości

Tablica korkowa - jak ją wykorzystać?

Tablica korkowa sposoby wykorzystaniaZazwyczaj tablice korkowe kojarzone są z korporacjami i pracą biurową a nie wystrojem mieszkania. W związku z tym jawią się raczej jako obiekty wykorzystywane głównie do celów zawodowych. Jednak wbrew pozorom przy odpowiednim zagospodarowaniu może okazać się ona niezwykle użyteczna i korzystna również w Twoich czterech kątach! Tablice korkowe można swobodnie dostosowywać do swoich potrzeb oraz celów – można na nich zawiesić przeróżne rzeczy i to niekoniecznie tylko papierowe!

Standardowo przypinamy do tablicy korkowej karteczki z przeróżnymi notatkami, ważnymi przypomnieniami. Ich użytkowanie jest jednak na tyle swobodne, iż w zasadzie ogranicza to jedynie kreatywność, fantazja użytkownika. Tablica korkowa może okazać się niezwykle atrakcyjną ozdobą – zarówno ambitną, jak i twórczą. To co, wybierzesz się na poszukiwania razem z nami?

Jak wykorzystać tablicę korkową?

Tablica korkowa moodboard

Tablica korkowa doskonale sprawdzi się w wielu pomieszczeniach. Tablica korkowa doskonale sprawdzi się we wszystkich miejscach, w których zachodzi potrzeba ujścia kreatywności. Jest to praktyczny produkt do prezentowania informacji, komunikacji między domownikami bądź współpracownikami. Świetnie sprawdzi się również do przypinania ważnych notatek oraz przypomnień o spotkaniach, ważnych terminach bądź kartkówkach! Przekonaj się na jak wiele sposobów możesz ją wykorzystać!

Miejsce na kuchenne zapiski

Denerwują Cię nieuporządkowane przepisy czy też listy zakupów? Przypnij je wszystkie do powierzchni tablicy korkowej i zorganizuj swoją kuchnię! A może stworzysz na niej menu z rozpiską na cały tydzień? Z pewnością ułatwi to zrobienie zakupów oraz zaplanowanie poszczególnych posiłków. Ułatw sobie domowe życie! Dodatkowo, jeśli tablicę korkową powiesi się w miejscu, gdzie często pojawiają się wszyscy członkowie rodziny, wówczas może ona służyć jako skuteczny środek komunikacji. Pozwala ona wtedy na pozostawianie sobie nawzajem notatek, a przecież tak często mijając się zapominamy o powiedzeniu czegoś bądź zanim daną osobę spotkamy, zdążymy już zapomnieć!

Mała galeryjka zdjęć

A może by tak zrezygnować z tradycyjnych ramek na zdjęcia i stworzyć niebanalne kolaże na bazie korkowych tablic? Dzięki nim możesz stworzyć niebanalne pamiątki z wakacji czy też ważnych, rodzinnych uroczystości. Przetestuj różne ułożenia, dodaj kilka zabawnych grafik czy też biletów wykorzystanych podczas Waszej podróży i voila! Mała galeria zdjęć gotowa. Niewielkich rozmiarów tablice korkowe mogą również posłużyć jako ramki na różne zdjęcia. Możemy z niej stworzyć całkiem specyficzny album dodając do fotografii jakieś pamiątki i tematyczne ozdoby.

Dziecięcy pokój też ma głos!

W pomieszczeniu w którym rządzi dziecięca gromada z pewnością przyda się miejsce, gdzie przypniecie najładniejsze rysunki, plan obowiązków czy też zdjęcia ulubionych, bajkowych bohaterów! Tablice w pokoju dziecka można wykorzystać do nauki. Po pierwsze, możemy przypiąć do nich tabliczkę mnożenia, albo najważniejsze zasady związane z ortografią, albo słówka w języku angielskim.

Tablica korkowa może również stanowić bardzo dobre miejsce dla biżuterii nastolatki, która uwielbia przeróżne wisiorki, bransoletki własnej roboty czy też kolczyki. Mogą one swobodnie zawisnąć na tablicy i stworzyć prawdziwą galerię ulubionej biżuterii, przy okazji strzegąc porządku!

Tablica korkowa moodboard

Moodboard pełen inspiracji

Najmodniejszy sposób na organizację inspiracji oraz planowanie przyszłości sprawdzi się również na tablicy korkowej!

Najpierw postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czym w zasadzie jest moodboard. Moodboard czyli inaczej mówiąc tablica inspiracji to zbiór zdjęć, grafik czy też materiałów, które określają Twój styl, gust oraz charakter. Plansze tematyczne mogą odnosić się do naprawdę wielu dziedzin Twojego życia, takich jak wystrój mieszkania, styl ubioru czy też wymarzonego za kilka lat życia.

Wszystkie zdjęcia oraz inspiracje wygodnie będzie przypinać Ci właśnie do tablicy korkowej, szczególnie jeśli jesteś miłośnikiem analogowych rozwiązań! Tablica korkowa. ułatwi Ci również aktualizację oraz całkowitą zmianę moodboardów.

Zorganizuj się z pomocą tablicy korkowej!

Najbardziej oczywisty, ale również najobszerniejszy podpunkt dotyczący zalet i pomysłów na korkową tablicę. Tablica korkowa w niczym nie pomoże nam tak bardzo jak w organizacji samego siebie! Przypnij do niej:

  • plany na nadchodzące dni,
  • karteczki, którymi stworzysz planszę Kanban,
  • ważne paragony, dokumenty, notatki,
  • kartkę z kalendarza z ważnymi przypomnieniami.

Kiedy dążysz do konkretnego celu, zwłaszcza dość trudnego, warto jest wykorzystać właśnie tablicę korkową. Przypinając rzeczy, które będą przypominać o naszym celu, lepiej i łatwiej będzie pozostać na właściwym torze. Można na przykład umieścić na tablicy fotografie przedstawiające miejsca, jakie chcemy odwiedzić. Kiedy ma się swoje plany i cele przed oczami zdecydowanie łatwiej jest pamiętać, że nasz trud zostanie wynagrodzony!

Przykładem ciekawego zastosowania tablicy korkowej będzie podzielenie jej na 7 części, co pozwoli na zorganizowanie planu działania na cały tydzień. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić to w sposób ciekawy wizualnie sposób!

Tablica korkowa DIY? To możliwe!

Nie chcesz kupować swojej tablicy korkowej, a dobrze czujesz się w pracach do it yourself? Świetnie się składa, bo wystarczy odrobina chęci aby w domowym zaciszu wykonać tablicę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb! To banalnie proste i wymaga tylko trzech półproduktów. Jeśli zaś połączysz jej wykonanie z rodzinnym niedzielnym popołudniem - będzie to wspaniale spędzony wspólny czas!

Materiały potrzebne do wykonania tablicy korkowej

Podłoże korkowe – np. z arkuszy korkowej tapety, z korka izolacyjnego, z korkowej maty podkładowej. Pamiętajmy, aby warstwa korka była dostatecznie gruba, dzięki czemu z łatwością wbijemy w nią pinezki czy szpilki,

element usztywniający tablicę, np. arkusz z płyty MDF czy cienkiej płyty OSB,

obramowanie – np. drewniane listewki,ale można tu także wykorzystać ozdobną ramę do obrazu czy też ramkę na zdjęcia.

Wykonanie tablicy korkowej

1. Dotnij i dopasuj do siebie arkusze usztywniające oraz korkowe podłoże tablicy. Sklej obie części klejem do korka lub drewna albo klejem uniwersalnym.

2. Jeśli robisz typową ramkę z listewek, przytnij je stosownie do wymiarów tablicy i także naklej za pomocą kleju. Ramki od obrazów czy fotografii, warto poza klejem dodatkowo przymocować, wbijając małe gwoździki.

3. Umieszczenie tablicy na ścianie wymaga jeszcze zamontowania po jej tylnej stronie zaczepu do zawieszania, czyli uchwytu lub haka. Są także specjalne plastikowe zawieszki przybijane gwoździami do tablicy.

I tablica gotowa!

Jak widzisz, tablica korkowa ma nieskończoną ilość zastosowań! Możesz zamówić ją u sprawdzonego producenta bądź wykonać samodzielnie. Którą opcję wybierasz?

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć
Udostępnij wpis:   
Ostatnio oglądałeś
Zapytaj na czacie