[email protected]  32 720 94 75
KontaktO nasBlogGaleria realizacjiNowości

Jak urządzić małą kawalerkę. Kilka porad

Jak najlepiej urządzić małą kawalerkę - kilka wskazówek!

Wykorzystuj przestrzenie!

Wielofunkcyjne meble, a nawet drzwi o wielu zastosowaniach to doskonałe rozwiązanie do miejsc o niewielkiej przestrzeni. Świetnym pomysłem z pewnością okaże się również rozkładana sofa z pojemnym schowkiem czy też regał, który jednocześnie doskonale zastąpi ścianę działową.

fototapeta uliczka pełna kwiatów

Wydziel komfortowe strefy

To bardzo ważne! Niektóre strefy, takie jak na przykład sfera pracy i odpoczynku absolutnie nie powinny się przenikać. Mimo tego, w małych pomieszczeniach nie warto stawiać ścian działowych, ponieważ zajmują one sporo cennego miejsca, którego przecież nie mamy do dyspozycji zbyt wiele. Można oddzielić je jednak w inny, o wiele łatwiejszy sposób.

Możesz to zrobić na przykład za pomocą kolorów ścian! Oddziel od siebie przestrzenie kontrastującymi kolorami tak, aby sprawiały wrażenie zupełnie odrębnych miejsc. W tym celu możesz również wykorzystać różnego rodzaju fototapety z interesującymi motywami. Oddzielenie pomieszczeń funkcyjnych różnymi kolorami pozwoli nie tylko na spełnienie podstawowych potrzeb aranżacyjnych, ale również na uzyskanie naprawdę niebanalnego efektu wizualnego.

Nie kombinuj z mieszaniem aranżacji

Przysłowie mówi, że co za dużo to niezdrowo i właśnie ta zasada doskonale sprawdza się przy projektowaniu wystroju niewielkich kawalerek. Eklektyzm z pewnością nie będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli do zagospodarowania masz naprawdę niedużą przestrzeń. Dobrze sprawdzi się jednak minimalizm w otoczeniu jasnych barw oraz oszczędność w środkach wyrazu. Jasne kolory, niezbyt duża ilość dodatków (jednak te nieliczne niech będą charakterystyczne i wyraziste!) pozwoli na uzyskanie optycznie większej przestrzeni.

fototapeta uliczka retro, wieża Eiffla

Zadbaj o dodatki, które optycznie powiększą przestrzeń

O optyczne powiększenie swojej przestrzeni możesz zadbać również za pomocą dodatków. Wykorzystaj kolory, które z pewnością optycznie powiększą przestrzeń - będą to jasne, chłodne odcienie stonowanych kolorów.

Świetnym pomysłem okaże się również wykorzystanie fototapet z odpowiednimi motywami, które zbudują wrażenie głębi. Będą to wszystkie propozycje z uliczkami, mostami oraz panoramami wielkich miast.

Więcej czy mniej światła?

Im mniejsza jest kawalerka - tym więcej światła potrzebuje! To bardzo ważne, aby kierować się tą zasadą - inaczej możemy zamienić nasz przytulny kącik w ciemne, mało sympatyczne wnętrze. Najlepszą bazą okaże się więc biel, którą później będziemy mogli uzupełnić innymi kolorami dopełniającymi.

Antresola

Aby powiększyć optycznie (i nie tylko!) wnętrze możesz zastosować sprytny trik, którym jest antresola. Dzięki niej zyskasz zdecydowanie więcej dodatkowego miejsca na półpiętrze. Możesz zagospodarować na nim sypialniany kącik bądź przytulną biblioteczkę!

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć
Udostępnij wpis:   
Ostatnio oglądałeś
Zapytaj na czacie