[email protected]  32 720 94 75
KontaktO nasBlogGaleria realizacjiNowości

Geometryczny styl Memphis

Czym charakteryzuje się styl Memphis?

Czyli jeden z najbardziej kontrowersyjnych stylów wszechczasów! Sprawdź, w jaki sposób możesz zastosować go w swoim własnym domu bądź mieszkaniu. Wprowadź jego elementy do swoich czterech kątów i zaproś do siebie lata 80’te!

pastelowa fototapeta

Nasycona kolorystyka

W stylu Memphis ogromną rolę odgrywają mocne, nasycone barwy stosowane w kontrastowy sposób, na dużych powierzchniach np. mebli. Nie bój się szaleństwa oraz krzykliwych barw!

Wszystko to połączone z bielą i czernią sprawi, że osiągniesz niewymuszony efekt dobrej zabawy we własnych czterech czterech ścianach, a goście będą zachwyceni! Jeśli boisz się efektu przejaskrawienia bądź przesady - zadbaj o to aby podłoga okazała się dobrym odniesieniem. Niech będzie stonowana oraz naturalnej barwie!

Asymetria i geometria

Styl Memphis w dużej części opiera się również na kształcie. Geometria oraz asymetria odgrywają tutaj naprawdę istotną rolę oraz budują wyjątkowy i niepowtarzalny klimat. Szczególnie charakterystycznym trendem opartym na zabawie kształtem są meble! Soczyste kolory oraz niebanalne kształty sprawiają, że to właśnie one robią największe wrażenie. Możesz osiągnąć je w łatwy sposób we własnym domu! Jeśli nie masz czasu ani środków na poszukiwania geometrycznych mebli - przenieś geometrię na własne ściany! Dzięki szablonom malarskim, naklejkom oraz fototapetom, wszystkie kolory oraz kształty mogą znaleźć w Twoim domu i to bez przeprowadzania gruntownego remontu czy też bez wymiany mebli.

fototapeta abstrakcyjne wzory scienna

Pożądane materiały

I to nie tylko te naturalne i szlachetne, ponieważ styl Memphis oprócz zamiłowania do welwetu, marmuru, metalu uwielbia … plastik! I to w soczystych, głębokich a nawet neonowych odcieniach. Użyty w formie dodatków do mebli, elementów lamp, dekoracji czy też pełniący funkcję użytkową - choć należy pamiętać, że w stylu Memphis forma zdecydowanie przewyższa funkcję!

Oświetlenie w aranżacjach Memphis

Oświetlenie w każdej aranżacji odgrywa bardzo istotną rolę, nie tylko w prezentowanym przez nas stylu. Barwne klosze, zaskakujące formą oprawy świetlne sufitowe oraz lampy punktowe to “kropka nad i”, tak potrzebna tym zdecydowanym aranżacjom.

Oscylacja na granicy kiczu

Nietypowe połączenia - Bauhaus, Art deco czy nawet Boho - mogą budzić zdziwienie oraz nawet lekko szokować. Jednak umiejętne żonglowanie barwami, materiałami oraz motywem przewodnim sprawia, że to co na pierwszy rzut oka zupełnie niepodobne, w niezwykły sposób się ze sobą łączy. Dzięki temu uzyskane połączenia zadziwiają, ale również zachwycają!

Jak sam widzisz, styl Memphis to rozwiązanie dla zdecydowanych miłośników koloru. Dodasz sobie nim energii oraz ożywisz pozostałe kąty w swoim domu bądź mieszkaniu. Przetestuj go na swoich czterech kątach!

Udostępnij wpis:   
Ostatnio oglądałeś
Zapytaj na czacie