[email protected]  32 720 94 75
O nasAranżacjeBlogGaleria realizacjiNowości

Wnętrza zainspirowane naturą

fototapeta scienna

Materiały rodem z lasu

Aby stworzyć wnętrze, które doskonale będzie korelować z naszą miłością do natury oraz zamiłowaniem do ekologii - warto zainteresować się naturalnymi materiałami, które mogą stać się bazą naszego domu czy też mieszkania. Wykorzystaj je nie tylko w postaci mebli czy podłogi, ale również przy wyborze narzut, tkanin, poduszek oraz dekoracji! Skórę wykorzystaj do obicia mebli oraz foteli, a kamień doskonale sprawdzi się w postaci podłogi!

Jakie materiały wybrać, aby żyć w zgodzie z naturą?

Drewno, len, wiklina, wełna, bawełna, słoma, skóra, kamień, trawa morska.

Naturalna kolorystyka

Kolory natury, które występują w przyrodzie często mają za zadanie koić nerwy oraz relaksować. Wyobraź sobie plażę oraz przyjemne, rozgrzewające słońce i zobacz naturalne beże, odcienie bieli, szarości oraz łagodnego błękitu. Wprowadź je do domu i czuj się jak na wakacjach przez cały rok!

Biomorficzne kształty

Czyli geometria i asymetria nie jest już pożądana! Obłe kształty, kojarzące się z naturą oraz delikatnością doskonale sprawdzą się na meblach, lampach oraz innych dodatkach i akcesoriach. Unikaj ostrych krawędzi oraz kątów prostych. Nadadzą Twoim wnętrzom łagodności oraz zmysłowości.

Rośliny

Wykorzystaj je w każdym możliwym kącie swojego mieszkania! Rośliny cięte, doniczkowe, a nawet roślinne motywy, które uzyskasz za pomocą ściennych dekoracji, takich jak szablony malarskie, naklejki ścienne oraz fototapety Dzięki nim, w dosłownie kilka chwil uzyskasz fantastyczny efekt, który w mgnieniu oka przeniesie Cię do egzotycznej dżungli, na francuskie pola lawendy czy też na polskie łąki.

fototapeta  scienna

Dary natury

Czyli roślinne akcenty i ozdoby. Aby stworzyć takie dekoracje możemy wykorzystać wszystko to, co daje nam natura! Czyli rośliny zasuszone między stronami książki, kasztany, gałęzie o ciekawym kształcie czy nawet pieńki drzew, które z powodzeniem wykorzystasz jako niebanalne stoliczki kawowe!

Światłocień

Stwórz ciepłą, przyjemną aurę za pomocą światła! Odpowiednie oświetlenie odgrywa ogromną rolę w aranżowaniu wnętrz - może całkowicie zmienić jego charakter! W zależności od wybranego rodzaju oświetlenia oraz jego rozmieszczenia. Jeżeli chcesz, aby Twoje mieszkanie jeszcze bardziej zbliżyło się do natury, wybierz ciepłe, łagodne światło!

Jak sam widzisz, zaledwie kilka kroków dzieli Cię od zaproszenia natury do swoich czterech kątów. Zrób to, a ona odwdzięczy się fantastycznym wystrojem!

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć
Udostępnij wpis:   
Ostatnio oglądałeś
Zapytaj na czacie