[email protected]  32 720 94 75
KontaktO nasBlogGaleria realizacjiNowości

Jak urządzić wnętrze dla zapalonego podróżnika

Podróże pasjonowały człowieka od zawsze. Odkrywanie nowych lądów, przemierzanie tysięcy kilometrów, poznawanie nowych, nieznanych nam kultur - to wszystko fascynuje, pobudza wyobraźnie oraz sprawia, że po prostu chce nam się żyć bardziej intensywnie. Jednak w życiu każdego podróżnika przychodzi taki czas, który chciałby zwyczajnie spędzić we własnych czterech kątach. Dlaczego więc nie miałyby zostać urządzone dokładnie według jego stylu? Nawet jeśli statystycznie będzie spędzał w nim niewiele czasu - każdy potrzebuje swojego stałego, bezpiecznego miejsca na ziemi!

Jak je stworzyć? Dowiedz się z naszego artykułu!

Jak zaaranżować idealne wnętrze dla zapalonego podróżnika?

Przedstawiamy kilka prostych wskazówek, dzięki którym Twoje mieszkanie nabierze podróżniczego charakteru. Pamiętaj, że choć wiele architektów i poradników tak doradza - nie zawsze musi zostać urządzone w stylu kolonialnym!

fototapeta na drzwi

Trochę dobrej zabawy

Nikt nie powiedział, że każde mieszkanie podróżnika musi zostać urządzone z naciskiem na powagę oraz w monumentalnym stylu. Co powiesz na zabawny akcent w postaci mapy na ścianach? Ale nie takiej zwykłej, tradycyjnej, jaka wisiała w każdej sali geograficznej …

Mapa zdrapka to ciekawy akcent, który nie tylko doda świeżości Twoim wnętrzom, ale też zapewni doskonałą rozrywkę oraz zabawę! Szeroki wybór palety barw sprawia, że sprawdzi się ona zarówno w nasyconym kolorami salonie, jak i w mieszkaniu minimalisty. Zaznaczaj na niej swoje podróże, planowane trasy i odkrywaj świat kontynent po kontynencie! Dzięki niej każdy, kto zawita w Twoje progi będzie mógł dowiedzieć się więcej o Twoich podróżniczych wojażach. Wystarczy rzut oka na mapę!

Cały świat na ścianach

Oprócz zdrapki swoje ściany możesz ozdobić na wiele różnych, interesujących sposobów. Sprawdź jak możemy Cię zainspirować!

Naklejki na ścianę to szybki i prosty sposób na dodanie podróżniczego akcentu do salonu bądź sypialni. Nie musisz wybierać spośród dostępnych na rynku wzorów - możesz nawet zaprojektować swoją własną naklejkę, idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb! Sprawdź i baw się formą, kształtem oraz kolorami.

Szablony podobnie jak naklejki sprawdzą się jako delikatny ścienny element, który doda charakteru każdemu pomieszczeniu!

fototapeta na drzwi

Roślinność wyłącznie na ścianach!

Jak każdy podróżnik - zapewne nie masz czasu na zajmowanie się żywymi roślinami. Szkoda jednak, abyś zupełnie pozbawiał się roślinnych elementów. Jeśli uwielbiasz roślinne bądź kwiatowe motywy - albo zastosuj ich motywy na ścianach oraz dodatkach, bądź sprawdź takie, które nie uschną nawet wtedy, jeśli zapomnisz o ich podlewaniu na kilka tygodni!

Kolorowa kuchnia z akcentami

Gdzie w łatwy sposób będzie można umieścić większość swoich podróżniczych pamiątek, szczególnie jeśli jesteś fanem przywożenia z odległych podróży niezwykłych przypraw bądź naczyń? Wszystkie możesz wyeksponować w swojej kuchni, okraszając suszoną roślinnością, niezwykłymi obrazami czy nawet orientalną makatką. Kuchnia dzięki temu nabierze niebanalnego charakteru, a przybywając w niej oczami wyobraźni dostrzeżesz klimat swoich ulubionych podróży!

Pamiątki z podróży

Każdy prawdziwy podróżnik ze swoich wojaży przywozi niebanalne pamiątki, ale często nie ma pojęcia jak je właściwie wyeksponować. Przez to trafiają do szuflad, zapomniane, nie ciesząc już zmysłów, ani nie przypominając o fantastycznych podróżach. Jak temu zapobiec? W mieszkaniu każdego podróżnika znajdzie się miejsce na ich pokazanie!

Wyeksponuj globus na nocnym stoliku, przywiezione z dalekich podróży makatki czy łapacze snów powieś na ścianach. Niech towarzyszą Ci każdego dnia przypominając o fantastycznych chwilach!

Udostępnij wpis:   
Ostatnio oglądałeś
Zapytaj na czacie