[email protected]  32 720 94 75
KontaktO nasBlogGaleria realizacjiNowości

7 kreatywnych dodatków do dziecięcego pokoju!

Kreatywne dodatki do dziecięcego pokoju

Plakat do dzieciecego pokoju

Mamy dla Ciebie kilka kreatywnych sposób na dodanie charakteru dziecięcemu pokojowi! Nie musisz przeprowadzać skomplikowanych remontów, ani burzyć ścian - zorganizujesz je w maksymalnie jedno popołudnie! Sprawdź!

Huśtawka, hamak

O tym marzy chyba każde dziecko! Piękna pogoda, a może jednak deszcz? Od tego momentu nie będziecie musieli biec na pobliski plac zabaw, a zabawa na huśtawce będzie możliwa zawsze, w nawet najbardziej pochmurny dzień! Zamontuj ją pod sufitem bądź kup taką ze stojakiem, aby możliwe było jej przenoszenie. W tym przypadku świetnie sprawdzi się również materiałowy hamak, który w każdej chwili będzie można zwinąć oraz schować. Mali domownicy oszaleją z zachwytu!

Naklejka ścienna ornament miarka wzrostu

Kolorowa miarka wzrostu

To nie tylko kreatywna dekoracja pokoju, ale coś znacznie więcej! Naklejka uczy odczytywania cyferek a także ich dodawania i odejmowania. Po latach okaże się również nieocenioną pamiątką! Naklej miarkę na ścianę bądź futrynę drzwi i razem ze swoim dzieckiem obserwuj jego fascynującą podróż w dorosłość. Mnogość wzorów oraz kolorów dostępnych na rynku sprawi, że Twoje dziecko z pewnością wybierze dla siebie idealną naklejkę z miarką wzrostu!

Naklejka ścienna ,miarka wzrostu alpaka

Kreatywna ściana kredowa

Pamiętacie swoje dzieciństwo? Z pewnością każdy z nas choć raz w życiu (bo później już baliśmy się konsekwencji) namalował na ścianie dzieło istnie picassowskie. Mogło nie wzbudzać zachwytu, wręcz przeciwnie. Dlatego postarajmy się ubiec malarskie zapędy naszych pociech i podarujmy im nie tylko praktyczne, ale i wyjątkowo estetyczne tablice kredowe.

Na rynku znajdziesz zarówno tablice kredowe samoprzylepne, magnetyczne ale i również kształtowe! Ostatnia propozycja z pewnością zawładnie sercem Twojego dziecka. Dzikie zwierzęta, alpaki, słonie a nawet puszyste chmurki mogą pojawić się na ścianie Twojego dziecka i być doskonałym miejscem do wspólnej, kreatywnej zabawy. Możecie uczyć się na niej pisania, czytania czy też dodawania bądź tworzyć kolorowe laurki.

Kartonowy domek

Najprostsza rzecz, którą możesz wymyślić, ale jednocześnie jedna z trudniejszych w wykonaniu. Jednak jeśli potraktujesz cały proces tworzenia jako dobrą zabawę i zaprosisz do niej pozostałych domowników - efekt może przerosnąć wasze nawet najśmielsze oczekiwania, a wspólnie spędzony czas zaowocuje jeszcze większą więzią między Wami.

Poszukajcie inspiracji na kartonowe domki, na przykład na portalu Pinterest, łapcie za nożyczki i do dzieła! A może w podobny sposób stworzycie domek dla lalek? Stajnię dla pluszowego konika? Ogranicza Was tylko wyobraźnia!

Plakat ballerina

Plakaty na ścianę

Czyli szybki sposób na spersonalizowanie dziecięcego pokoju oraz na nadanie mu niepowtarzalnego charakteru. Twoje dziecko jest zagorzałym miłośnikiem gier wideo, a może z przyjemnością spędzi czas w towarzystwie kolorowych jednorożców? Plakaty z ulubionymi motywami z pewnością sprawią, że Twoja pociecha będzie czuła się w swoich czterech kątach niczym w raju. Pamiętaj tylko, aby pozwolić jej ingerować w wybór plakatów i aby wybór był Waszą wspólną decyzją!

Wygodny kącik zabaw

Jakiś czas temu przedstawiliśmy Wam nasze pomysły na dziecięcy pokój w duchu metody Montessori. I tutaj do niego nawiążemy, ponieważ stworzenie dostępnego dla dziecka, przytulnego kącika zabaw może zająć Ci dosłownie chwilę, a doskonale wpłynie na jego rozwój. Kącik który stworzysz powinien być na wysokości podłogi, posiadać wygodne materac bądź pufy i dużo, dużo miękkich poduszek. Zgromadzone w nim zabawki muszą być również na wyciągnięcie ręki Twojego dziecka. Pamiętaj, aby wszystko co znajduje się w dziecięcym pokoju było jak najbardziej możliwie wykonane z naturalnych materiałów!

Plakat szop

Akcesoria do nauki

Nie samą zabawą żyje człowiek, a sentencja ta nie tyczy się tylko dorosłych, ale również dzieci! Do prawidłowego rozwoju nasza pociecha potrzebuje bodźców, które rozwiną jej charakter, upodobania oraz sposób myślenia. Na szczęście uczyć można się również poprzez zabawę! Tutaj świetnie sprawdzą się edukacyjne akcesoria, takie jak tablice, kalendarze, tablice obowiązków czy też specjalne zegary do nauki godzin. Nauka to nieodłączny element naszego życia dlatego warto sprawić, aby łączyła się ona wyłącznie z dobrymi wspomnieniami oraz skojarzeniami.

To tylko kilka z wielu pomysłów, które sprawią, że pokój Twojego dziecka będzie nie tylko piękny i estetyczny, ale również praktyczny!

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć
Udostępnij wpis:   
Ostatnio oglądałeś
Zapytaj na czacie