[email protected]  32 720 94 75
KontaktO nasBlogGaleria realizacjiNowości

Jak dobrać plakat dekoracyjny do pomieszczenia?

Plakat a wnętrze - jak wybierać?

Plakaty są doskonałym sposobem na wyrażenie swojej osobowości poprzez reprodukcje ulubionych obrazów, motywów, czy w końcu zespołów i filmów. Przy pomocy plakatów w mgnieniu oka ożywisz każde pomieszczenie - nie tylko salon czy sypialnię. Co więcej, dzięki odpowiedniej aranżacji możesz uzyskać ciekawy efekt. Jeśli chodzi o wybór plakatu, raczej nie ma sztywnych reguł. Jednak chętnie podzielimy się z Tobą kilkoma sugestiami, którymi możesz się zainspirować.

Przykładowo w sypialni warto powiesić plakaty w jakiś sposób oddające Twój charakter i osobowość. Ciekawym pomysłem będą na przykład grafiki z konstelacjami zodiaków czy zwierzakami. W domowym biurze lub kąciku do nauki czy czytania możesz umieścić motywacyjne hasła lub ulubione cytaty. Pomogą Ci stworzyć spersonalizowaną przestrzeń, w której będziesz się czuć w pełni komfortowo.
Plakaty typograficzne

W przypadku salonu doskonale sprawdzają się wszelkiego rodzaju reprodukcje, grafiki lub prace znanych mistrzów plakatu. Nie tylko ożywiają wnętrze, ale też dają jasny komunikat, że w tym domu mieszka osoba, która ma doskonały gust! W przedpokoju także możesz zawiesić plakaty - na przykład filmowe lub muzyczne. W ten sposób uzyskasz ciekawy efekt kinowego czy teatralnego lobby, a także ożywisz tę często zaniedbywaną pod względem dekoracyjnym część mieszkania.

Plakaty możesz wiesza także w kuchni czy łazience! Oczywiście odpowiednio zabezpieczone. W kuchni na przykład doskonale sprawdzą się rysunki ziół, martwe natury z artykułów spożywczych czy śmieszne napisy w stylu: "Dobry dzień zaczyna się kawą". Co do łazienki - pięknym i uniwersalnym akcentem będą plakaty botaniczne, na przykład z liśćmi modnej monstery, egzotycznymi palmami, chmurami... czyli wszystko to, co pozwoli Ci stworzyć atmosferę domowego spa i relaksu.
Plakaty z motywami roślinnymi

Jak dobrać rozmiar plakatu?

Dobór rozmiaru zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać. Z plakatów różnej wielkości możesz stworzyć oryginalny kolaż, który ożywi wnętrze i sprawi, że stanie się bardziej interesujące. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w nowoczesnym, monochromatycznym pomieszczeniu lub surowym lofcie o dużych ścianach.

Plakaty nie tylko dodadzą kolorowych akcentów, lecz także swego rodzaju faktury i wielowymiarowości. Przy tworzeniu plakatowego kolażu warto zadbać o to, żeby między plakatami było 1,5 cm odstępu. Przed zamontowaniem kolażu warto ułożyć wszystkie plakaty na podłodze żeby sprawdzić, jak będą się prezentować. Jeśli chcesz postawić na plakaty tradycyjne, upewnij się, że grafika jest na tyle duża, że "nie zginie" na Twojej ścianie. Powierzchnia dużego plakatu powinna stanowić w przybliżeniu niecałe 60% powierzchni ściany.

Plakaty skandynawskie, nowoczesne czy retro?

To oczywiście zależy od tego, w jakim stylu utrzymany jest wystrój wnętrza. Plakaty skandynawskie są bardzo uniwersalne i świetnie odnajdą się zarówno w przestrzeni rustykalnej, retro i boho, jak i minimalistycznym, surowym wnętrzu. Plakaty nowoczesne świetnie prezentują się w nowoczesnym lofcie, a plakaty retro dopełnią wyglądu wnętrza o charakterze vintage.
Plakaty pasują do wielu styli wnętrz

Plakaty do każdego pomieszczenia znajdziesz u nas

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór plakatów, które będą pasować do każdego pomieszczenia! Przygotowaliśmy dla Ciebie wszystkie opisane powyżej propozycje - plakaty botaniczne, zoologiczne, artystyczne, z motywującymi napisami, więc bez problemu wybierzesz grafiki najlepiej odpowiadającemu Twojej wizji wnętrza. Co więcej, ceny naszych plakatów są wyjątkowo przystępne!

Udostępnij wpis:   
Ostatnio oglądałeś
Zapytaj na czacie