[email protected]  32 720 94 75
KontaktO nasBlogGaleria realizacjiNowości

Organizacja - jak wykorzystać nasze tablice?

Tablice, które pomogą Ci w organizacji czasu oraz pracy

Tablice, które pomogą Ci w organizacji czasu oraz pracy

Przedstawiamy tablice, które usprawniają organizację pracy oraz pomagają w skutecznym zarządzaniu nie tylko przedsiębiorstwem, ale i życiem codziennym! W dzisiejszym artykule poruszymy zarówno temat tablic lean, T-card oraz tablic suchościeralnych i kredowych.

T - card

Tablice T-card

Tablice T - card to idealne narzędzie do planowania kadr, obłożeń maszyn, zadań pracowników, zmian oraz projektów. Ich znaczną zaletą jest wykorzystanie systemu zarządzania kolorami, dopasowanymi do poszczególnych zadań oraz projektów. Wysuwane karty w kształcie litery T pozwalają na wygodne odczytanie zawartych na nich informacji już na pierwszy rzut oka a nowoczesny system planowania pozwala na wprowadzanie pojedynczych zmian, bez konieczności zmiany całego planu.

System planowania T-card to nowoczesna metoda, która sprawdzi się zarówno w większych jak i mniejszych przedsiębiorstwach. Pozwala ona na zaoszczędzenie czasu oraz poprawę wydajności działań, dzięki czemu praca nad nawet wieloma projektami jednocześnie przebiega zdecydowanie sprawniej!

Bazą systemu T-card jest tablica w układzie rocznym bądź tygodniowym, które możemy dowolnie przeznaczyć wedle naszych potrzeb czy projektów. Zmiany wprowadzane są za pomocą karteczek T-card, którymi oznaczysz zadania współpracowników, wyznaczone cele, zasoby oraz zespoły!

Dla kogo sprawdzi się tablica T-card?

Klientem docelowym w przeważającej części są duże firmy oraz korporacje, dla których niezwykle istotne jest zarządzanie czasem, zasobami ludzkimi czy również produkcją oraz magazynowaniem.

Jakie są zalety systemu T-card?

  • Możliwość wprowadzania szybkich zmian bez konieczności zmiany całości planu.
  • Oszczędność czasu oraz poprawa wydajności pracowników.
  • Wygodny podział zadań do wykonania, projektów.
  • Szerokie spektrum możliwości wykorzystania w biurach, klinikach, gabinetach oraz firmach produkcyjnych.

Tablice Lean

Tablice Lean

Lean to strategia zarządzania firmą, która polega na dostarczaniu klientom produktów oraz usług w jak najprostszy oraz najbardziej wydajny sposób, z zachowaniem szacunku dla pracowników. Tablice Lean ułatwiają wiele procesów zachodzących w firmach czy też korporacjach, systematyzując je oraz podporządkowując względem standardów panujących w danej firmie.

Produkujemy tablice takie jak: analiza dlaczego, krzyż bezpieczeństwa, macierz kompetencji, tablice bezpieczeństwa, dobowa karta produkcji, wydajność linii produkcyjnej, planer tygodniowy, planer roczny.

Tablica Kamishibai

Jest to tablica przeznaczona do wykonywania prostych audytów, mających na celu kontrolę jakości wykonywanej pracy oraz znajdowanie możliwych usprawnień procesu. Audytorem może stać się każda osoba pracująca w firmie, od kadry zarządzającej po pracowników biurowych. Celem audytu jest sprawdzenie czy wykonywana praca jest zgodna ze standardami panującymi w firmie, zasadami bezpieczeństwa a także realizacji S5.

Kamishibai przekłada się na eliminację marnotrawstwa, wzrost liczby sugestii pracowniczych dotyczących doskonalenia środowiska pracy i procesów. Natomiast audytor z kontrolera staje się obserwatorem procesu i angażuje się w jego usprawnienia.

Tablice

Tablica Kanban

Metoda Kanban została opracowana na przełomie lat 50. w Japonii. Jest to sposób skutecznego zarządzania procesami oraz projektami w organizacjach. Na tablicy Kanban znajdują się zadania do wykonania, przedstawione w postaci kolorowych kart. Kanban jest tak prosty, że używać go mogą nawet dzieci! Całe rodziny używają go do podziału i organizacji prac domowych. Kanban zarówno do organizacji procesów biznesowych, jak i planów osobistych.

Jak działa tablica Kanban?

Najczęściej spotykane są tablice podzielone na trzy kolumny: do zrobienia, w toku, zrobione.

Karty przesuwane są w systemie od lewej do prawej, zgodnie z tokiem wykonywanych zadań. Do wykorzystania w przedsiębiorstwach, ale również doskonałe do celów prywatnych.

Tablice suchościeralne

Tablica suchościralna

Tablica suchościeralna to jeden z lepszych biurowych wynalazków. W czasach, w których liczba przetwarzanych i archiwizowanych przez nas informacji sięga zenitu, wciąż potrzebujemy zapisywać je także długopisem na kartce albo mazakiem na tablicy. Taka podręczna doraźna aktualizacja danych dobrze wpływa na naszą pamięć. Tablica suchościeralna na stojaku albo ścienna to doskonałe rozwiązanie do biura, szkoły, firmy. Jeśli ma ona dodatkowe właściwości magnetyczne, staje się nieodzowna nie tylko podczas długoterminowego planowania, ale i burzy mózgów czy spotkania skutkującego koniecznością złapania wielu pomysłów równocześnie.

Kilka pomysłów na wykorzystanie tablicy suchościeralnej

 • Zawieś ją nad biurkiem ucznia bądź studenta. Nie ucieknie mu już żaden termin ważnej kartkówki bądź pracy domowej!
 • Zaaranżuj ją w sali konferencyjnej bądź firmowym gabinecie. Burze mózgu z takim narzędziem to czysta przyjemność!
 • Wykorzystaj ją w placówce szkoleniowej i w praktyczny oraz wygodny sposób przekazuj wiedzę!

Tablice kredowe

Tablica kredowa w kształcie stóp

Tablice kredowe to doskonały pomysł na podręczny notatnik, w którym umieścimy wszystkie, ważne dla nas zapiski. Ale to nie wszystko. To również oryginalny sposób na zabawę dla dzieci, ponieważ umożliwiają ekspozycję kolorowych dzieł sztuki, literek, cyferek czy ręcznie wykonanych laurek. Tablice kredowe sprawdzą się również przy nauce pisania, czytania czy liczenia. Doskonale sprawdzą się również w lokalach gastronomicznych, służąc za cennik czy też wykorzystywane jako forma interesującej reklamy.

Tablice w szczególności znajdują zastosowanie w przestrzeniach firmowych, usługowych, tj. barach, pubach, hotelach, restauracjach, biurach czy wnętrzach domowych. Mogą posłużyć jako menu, informacja o aktualnych promocjach czy lista bieżących zakupów. Bez względu jednak na rodzaj i miejsce zastosowania, jedno pozostaje pewne – tablica kredowa ożywi każde wnętrze, nadając mu indywidualnego, niezwykle oryginalnego charakteru!

Kilka pomysłów na wykorzystanie tablicy kredowej

  • Wykorzystaj tablicę kredową jako ciekawe akcesorium w lokalach gastronomicznych. Zapisz na niej menu, ofertę specjalną bądź kilka miłych słów dla stałych klientów!
  • Poćwicz ze swoją pociechą pisanie, czytanie bądź rysowanie. Wystarczy kilka ruchów gąbką i zabawę możecie zaczynać od początku!
  • Tablica kredowa zaaranżowana w kuchni to świetny sposób na sprytną komunikację z pozostałymi domownikami. Zapisz na niej listę zakupów, prośbę o kontakt czy też przypomnij spacerze z psem!

Wszystkie nasze tablice wykonane są z wysokojakościowych materiałów, które gwarantują komfort oraz wygodę użytkowania na lata. Jeśli masz pomysł na tablicę, która pomoże Tobie oraz Twojej firmie w organizacji pracy, ale nie znalazłeś jej w naszych sklepie - skontaktuj się z nami!

Udostępnij wpis:   
Ostatnio oglądałeś
Zapytaj na czacie