[email protected]  32 720 94 75
KontaktO nasBlogGaleria realizacjiNowości

Hygge. Z czym to się je?

Jak więc zadbać o nasz dom bądź mieszkanie, aby duch hygge zagościł w nim już na zawsze?

Wystarczy zastosować się do zaledwie kilku wskazówek, aby przenieść atmosferę rodem z Danii - wprost do naszego domu!

fototapeta hygge

Przytulne oświetlenie

Wiesz, że na jedną osobę w Danii przypada największe zużycie świec w całej Europie? Nic dziwnego, w praktycznie żadnym innym kraju nie ma tylu pochmurnych dni, co właśnie tam! Zamiłowanie do filozofii hygge mogło więc po części wziąć się właśnie z braku wystarczającej ilości naturalnego światła, które to Duńczycy rekompensują sobie właśnie ciepłym światłem świec oraz lampionów. Brzmi bardzo przytulnie, prawda? Wyobraź sobie chłód szalejący za oknem i przytulny wieczór z książką pod kocem, bądź w towarzystwie przyjaciół z ciepłym blaskiem świec oraz kubkiem pysznego kakao.

Oswajamy roślinność!

Przecież rośliny to prawdziwi przyjaciele człowieka! Warto zapewnić im przytulny kąt w naszym mieszkaniu, a one odwdzięczą się nam po stokroć! A jeśli nie masz czasu na pielęgnowanie wymagających roślin bądź często wyjeżdżasz - może pomyślisz o kaktusie? Mało wymagającymi kwiatami są również, wbrew pozorom, storczyki.

Miejsce do odpoczynku

Szwedzi mają na to swoje własne określenie - smultronställe! W dokładnym tego słowa tłumaczeniu jest to “miejsce w którym rosną poziomki”, nam chodzi jednak o jego metaforyczne znaczenie, które oznacza miejsce bądź okoliczności w których wypoczywamy, jesteśmy zrelaksowani oraz szczęśliwi.

I właśnie takie miejsce powinieneś stworzyć we własnym domu - swój mały, prywatny smultronställe!

Naturalne kolory? Niekoniecznie!

Kiedy myślimy o wnętrzach w stylu hygge bądź skandynawskich często w naszej wyobraźni pojawiają się jasne, naturalne kolory, bez żadnych wyrazistych elementów. Jednak to nie musi być regułą!

Czasem warto jest zastosować jeden wyrazisty, dominujący element kolorystyczny, który doda wnętrzu charakteru oraz ożywi wszechobecne brązy, beże i szarości. Energetyczna czerwień, soczysty niebieski czy ten intensywna zieleń mogą dodać naszemu wnętrzu w stylistyce hygge zupełnie nowego, ciekawego wymiaru!

naklejka welurowa

Klimatyczne dekoracje ocieplające wnętrze

Styl hygge nie jest w żadnym wypadku stylem minimalistycznym! Tutaj najbardziej liczy się końcowy efekt przytulności.

Akcesoria oraz dodatki, które doskonale komponują się z przytulnym wnętrzem to puchate dywaniki, miękkie koce czy też efektowne ozdoby ścian. Mogą być nimi ramki na zdjęcia wypełnione twarzami naszych bliskich bądź wspomnieniami z fantastycznych wakacji, ale i również naklejki wykonane z ciekawych, przytulnych materiałów, takich jak welur. Dodadzą one ciepła oraz niepowtarzalnej atmosfery, a szeroki wybór wzorów pozwoli na nieskończone możliwości aranżacyjne.

Czerp inspiracje z natury!

Wiklinowe kosze, skórzane wstawki oraz dodatki wykonane z naturalnych materiałów to doskonałe propozycje, które świetnie zgrają się w przytulnym wnętrzu hygge. Najbardziej pożądane materiały to właśnie wiklina, surowe drewno, wełna czy też len. Poszukaj narzut, pudełek czy też z koszy z tych materiałów i ciesz się nie tylko świetną estetyką ale również zgodą z naturą.

Nie tylko wnętrza!

Sami widzicie, że celebrowanie drobnych przyjemności dnia codziennego może być niezwykle przyjemne oraz rozwijające. Zadbajcie o swój dom niczym rodowici Duńczycy, a on odwdzięczy Wam się swoją przytulnością oraz doskonałą atmosferą. Dom jako azyl to naprawdę doskonały pomysł!

Zadbajcie zarówno o swój dom, jak i o resztę aspektów, takich jak swój wolny czas, relacje, a nawet gotowanie, aby życie przebiegało Wam w atmosferze błogiej celebracji hygge.

Udostępnij wpis:   
Ostatnio oglądałeś
Zapytaj na czacie