[email protected]  32 720 94 75
KontaktO nasBlogGaleria realizacjiNowości

7 aranżacyjnych grzechów głównych

Wnętrza niczym z katalogu

To prawda, w katalogu wyglądają naprawdę świetnie oraz świeżo. Jednak nie powinieneś zakładać, że w Twoich czterech kątach będą prezentowały się równie dobrze. Pamiętaj, że najczęściej są to zwykłe wizualizacje, stworzone wyłącznie na potrzeby konkretnego zdjęcia oraz katalogu. Najczęściej nie zakładają one codziennego funkcjonowania wieloosobowej rodziny i mogę zwyczajnie nie być praktyczne oraz komfortowe.

fototapeta scienna

Brak konsekwencji przy wyborze stylu

To świetnie, że podoba Ci się wiele stylów, a Twoja kreatywność nie zna granic. Jednak zbyt swobodne łączenie skrajnych estetyk może stanowczo nie wyjść Ci na zdrowie. Zdecydowanie lepiej będzie jeśli zdecydujesz się na stylistyczną spójność. Skandynawska kuchnia, nowoczesny salon i styl glamour w sypialni - to nie będzie dobre połączenie.

Ze skrajności w skrajność

Przy wybieraniu idealnych kolorów do naszego mieszkania należy pamiętać, że skrajności nie popłacają. Warto również zainteresować się psychologią poszczególnych odcieni i sprawdzić w jaki sposób będą działać na nas ulubione kolory!

Nie wybierajmy również kolorów tylko dlatego, że są aktualnie modne. Trendy przemijają bardzo szybko, a Ty przecież nie chciałbyś co roku malować swoich ścian na nowo? Pamiętaj też, że każdy odcień jest o pół tonu ciemniejszy, kiedy naniesiemy go na ścianę. Weź to pod uwagę przy wybieraniu kolorów z próbnika, szczególnie jeśli gustujesz w ciemniejszych oraz bardziej intensywnych barwach.

fototapeta scienna

Nie ulegaj tymczasowej modzie!

Bo przemija ona zdecydowanie zbyt szybko, a Ty dzięki niej możesz zostać z ekstrawaganckimi czerwonymi ścianami i zielonymi dodatkami na zdecydowanie dłużej! Estetyka Twojego mieszkania musi zostać dopasowana przede wszystkim do Twoich upodobań, niekoniecznie do aktualnych trendów - chyba, że są zgodne z Twoją estetyką i nie znudzą Ci się po kilku bądź kilkunastu miesiącach.

Nie wieszaj obrazów zbyt wysoko!

To częsty błąd, który bardzo zaburza cały wystrój pomieszczenia, czyniąc je optycznie nieproporcjonalnym. Według najprostszej zasady wszystkie obrazy powinny być umieszczane w odległości 150 cm od podłogi. I tej wskazówki się trzymaj!

Nie lekceważ aranżacji okien

Nagie, niczym nie ozdobione okna będą wyglądać smutno i ponuro. Nie musisz całkiem ich zakrywać, będzie to nawet niewskazane, ze względu tłumienie naturalnego światła. Wystarczą rzymskie rolety czy też zmysłowe, lekkie zasłonki do sypialni.

Światło jest bardzo ważne!

Światło to często pomijamy temat. A to jeden z poważniejszych błędów, który możemy popełnić. Przemyśl, jakie oświetlenie chciałbyś zastosować, a także jaki efekt chciałbyś uzyskać. Wisząca lampa do każdego pomieszczenia nie okaże się dobrym rozwiązaniem, mimo, że wydaje się być najbardziej uniwersalną opcją.

Udostępnij wpis:   
Ostatnio oglądałeś
Zapytaj na czacie