[email protected]  32 720 94 75
KontaktO nasBlogGaleria realizacjiNowości

Przytulny styl angielski

Styl angielski

Angielskie wnętrza często kojarzą nam się z nudną oraz sztywną etykietą. To kompletny stereotyp, który ze stylem angielskim nie ma praktycznie nic wspólnego! Wręcz przeciwnie, styl angielski to duża doza romantyczności pomieszana z gościnnością, ciepłem domowego ogniska oraz niezwykłym wyczuciem smaku. Styl angielski mocno czerpie również z klimatu XIX - wiecznej wsi. Stwarza on niepowtarzalną atmosferę harmonii, bezpieczeństwa oraz gościnności.

szablon malarski

Sielska atmosfera

Łatwo osiągnąć ją za pomocą dodatków, które wprowadzą do Twojego wnętrza beztroską atmosferę. Z pewnością są to pastelowe barwy, romantyczne wzory oraz kwieciste patterny. W podpunktach poniżej szczegółowo opowiemy jak uzyskać tę niepowtarzalną, sielsko - anielską atmosferę!

Zatrzymanie w czasie

Ta charakterystyczna cecha najbardziej widoczna jest podczas wybierania mebli. Drewniane, cięższe meble okażą się idealnym rozwiązaniem dla angielskiego wnętrza.

Pastelowe barwy

Widoczne zarówno na ścianach, jak i dodatkach. Biel, róż, błękit czy pastelowy żółty to ulubione kolory stylu angielskiego, bez których stylistyka ta wręcz nie istnieje! Dobierz je jednak rozsądnie, decydując się na maksymalnie trzy barwy, które będą dobrze się ze sobą komponować. Możesz również zdecydować się na wyraźniejszy akcent na jednej ze ścian, ozdabiając ją fototapetą. Dla kontrastu, aby kolorystyka nie była zbyt jasna - zdecyduj się na ciemną podłogę (np. dębową).

szablony i naklejki z cytatami

Kwiaty większe i mniejsze

To nieodzowny element angielskiego wnętrza. Obecne na meblach, zasłonach oraz na ścianach! Najłatwiej będzie Ci uzyskać je dzięki sprytnym akcesoriom, które nie będą wymagały gruntownych remontów. Wprowadź je z pomocą tekstyliów, takich jak narzuty na kanapę w drobne kwiaty, pastelowe dodatki oraz kwieciste fototapety na ścianach. To bardzo proste i łatwe w realizacji rozwiązanie, szczególnie za pomocą nowoczesnych dodatków, takich szablony malarskie czy też naklejki.

Kominek - punkt obowiązkowy

Bez tego elementu żaden dom nie będzie wystarczająco angielski! Pamiętaj jednak, żeby w miarę wybrać kominek elektryczny, który nie zaszkodzi naszemu środowisku. Wybierz idealnie dopasowaną obudowę i ciesz się romantyczną, domową atmosferą.

Styl angielski to przede wszystkim przytulny, rodzinny klimat oraz sympatyczny przepych, który sprawia, że we wnętrzu jest po prostu miło!

Udostępnij wpis:   
Ostatnio oglądałeś
Zapytaj na czacie