[email protected]  32 720 94 75
KontaktO nasBlogGaleria realizacjiNowości

Jak optycznie powiększyć wnętrze?

Kilka propozycji na optyczne powiększenie wnętrza

fototapeta
  • Fototapeta z widokiem perspektywicznym przyklejona na jednej ze ścian małego pomieszczenia doda mu głębi oraz sprawi, że optycznie wyda się większe. Rewelacyjnie sprawdzą się w tej roli ulice, mosty, ścieżki - utrzymane w kolorowej lub czarno-białej tonacji.
  • Dużą popularnością cieszą się fototapety z panoramą miast nocą, które także optycznie powiększą małe pomieszczenie. Taka dekoracja silnie oddziałuje wyrazistością swojego motywu, idealnie wpasowuje się więc w nowoczesne, oszczędnie urządzone przestrzenie, gdzie przeważają meble w prostych formach.
  • Zestawienie ciemnych i jasnych barw ścian, sufitu oraz podłogi może powiększyć, wydłużyć lub podnieść pomieszczenie. Gdy kolor podłogi lub sufitu będzie kontynuacją barwy ściany, będzie sprawiał wrażenie większej przestrzeni. Ciemniejsza ściana doda głębi tam, gdzie jej brak i optycznie się oddali.
  • Do małych wnętrz najlepiej sprawdzą się farby, meble, posadzki i dodatki, takie jak zasłony czy dywany, w jasnych kolorach. Szkło i lustra to również sprzymierzeńcy małych pomieszczeń, więc zamiast pełnych drzwi wybierz te przeszklone. Lustro zdziała cuda, szafa z lustrzanymi drzwiami powiększy nawet dwukrotnie mały przedpokój czy sypialnię.
  • Wprowadź więcej światła - duże okna bez podziałów to idealne rozwiązanie, jeżeli nie masz jednak wpływu na ich wybór, to chociaż nie zastawiaj ich wielkimi roślinami doniczkowymi i zasłoń jedynie lekkim, jasnym materiałem lub w ogóle zrezygnuj z dekoracji okna.

Sam widzisz jakie to proste! Wystarczy kilka mało inwazyjnych zabiegów, aby Twoje mieszkanie zyskało niepowtarzalny charakter oraz głębię wyrazu.

Udostępnij wpis:   
Ostatnio oglądałeś
Zapytaj na czacie