[email protected]  32 720 94 75
KontaktO nasBlogGaleria realizacjiNowości

Lagom konta Hygge

Dzisiaj mamy coś wyjątkowego dla miłośników skandynawskich tematów. Jeśli lubisz hygge i wabi-sabi z pewnością przypadnie Ci do gustu również Lagom! Sprawdźcie jakie aranżacje chodzą nam po głowie w dzisiejszym artykule!

naklejka ścienna w stylu skandynawskim

Lagom w Twoim domu!

Wyobraź sobie idealną harmonię - nie skrajny minimalizm, ale miejsce w którym posiadasz wyłącznie to, czego naprawdę potrzebujesz, a każda tych rzeczy jest świetnej jakości oraz posiada swoje miejsce. Styl Lagom wywodzi się ze Szwecji oraz zakłada jak największą harmonię w życiu zawodowym, prywatnym oraz domowym. Sprawdź czym różni się od uwielbianego w ostatnich latach Hygge!

Czym różnią się Lagom oraz Hygge?

Zarówno styl Hygge oraz Lagom to nie tylko i wyłącznie trend w aranżacji wnętrz., ale również styl bycia oraz sposób projektowania swojej codzienności.

Hygge polega na radosnym uwielbieniu dla codzienności. W stylu tym jest nadzwyczaj dużo czystej radości, przyjemności oraz ciepła. Zdecydowanie bardziej od strony praktycznej liczą się tutaj dobre samopoczucie, zabawa oraz rodzinna atmosfera. Jednym słowem dom zaprojektowany w stylu Hygge jest po prostu rodzinny. W domu Hygge świetnie się odpoczywa, ale również spędza czas z przyjaciółmi.

Lagom, choć również wywodzi się z krajów skandynawskich - odrobinę różni się od radosnego i często pełnego przepychu Hygge. Na czym więc polega? Lagom polega na nieustannym poszukiwaniu harmonii oraz równowagi - nie tylko w architekturze, ale również w stylu bycia, życia, hobby oraz pracy. Ważne jest tutaj również praktyczne podejście do życia oraz aranżacji wnętrz. Lagom stawia przede wszystkim na jakość, nie na ilość.

Jak wprowadzić Lagom do swojego domu?

To będzie prostsze niż myślisz, zwłaszcza jeśli lubisz porządek oraz nie jesteś miłośnikiem wszechobecnego przepychu! Sprawdź jakie elementy są niezbędne we wnętrzu inspirowanym Lagom Naklejka na drzwi w stylu skandynawskim

Nie daj się przepychowi!

Lagom nie ma nic wspólnego z przepychem. Zastanów się czy kolejna ozdobna lampka nocna jest Ci niezbędna, a jeśli nie - koniecznie z niej zrezygnuj! Styl ten zakłada, że w swoim mieszkaniu posiadasz niewielką ilość przedmiotów - za to wszystkie świetnej jakości.

Wykorzystuj naturalne materiały

Lagom to również nie tylko wykorzystywanie naturalnych materiałów, ale również wykorzystywanie tych, które w innym wypadku najpewniej skończyłyby w śmietniku. Przerób stary sweter na dywan, a podniszczone drzwi odnów za pomocą specjalnych naklejek do drzwi!

Praktyczne oblicze aranżacji wnętrz

Lagom wprowadza do naszych wnętrz funkcjonalność oraz praktyczność oraz pokazuje nam jak żyć z dala od toksycznego konsumpcjonizmu. Tłumaczy, że wartościowe jest to, co pomaga nam w codziennym funkcjonowaniu - nie tylko to co piękne i estetyczne.

Co należy do głównych inspiracji stylu Lagom?

    • Minimalizm,
    • styl skandynawski,
    • zamiłowanie do natury.

To jak? Wybieracie się z nami na poszukiwania idealnej harmonii i równowagi?

Udostępnij wpis:   
Ostatnio oglądałeś
Zapytaj na czacie