Instrukcje montażu

Przygotowaliśmy czytelną instrukcję "krok po kroku" jak umieścić naklejkę na wybranej powierzchni, tak by osiągnąć wspaniałe efekty dekoratorskie!

przygotowanie powierzchni

1. Przygotowanie powierzchni

Prace rozpocznij od oczyszczenia powierzchni, na której planowany jest montaż naklejki. Powłoki malarskie należy oczyścić i przetrzeć szmatką, tak aby usunąć kurz. W przypadku aplikacji na podłożach umożliwiających chemiczne odtłuszczenie należy przemyć je denaturatem lub benzyną ekstrakcyjną. Naklejki można montować na wszystkich gładkich powierzchniach - meblach, szkle, lustrach, tworzywach sztucznych, metalu itd.

UWAGA!
Fototapety, naklejki drukowane i tablice samoprzylepne można montować minimum 14 dni po pomalowaniu ścian. Wcześniejszy montaż może skutkować ich odklejaniem się i nie podlega gwarancji. Farby o wysokiej zawartości lateksu, zmywalne, plamoodporne lub fasadowe niekorzystnie wpływają na przyczepność produktu. Decydując się na stworzenie dekoracji na tym podłożu, musisz przeprowadzić próbę i zachować szczególną ostrożność. Nie ponosimy odpowiedzialności i nie uznajemy reklamacji związanych z odklejaniem dekoracji do tego rodzaju farb.

przygotowanie naklejki

2. Przygotowanie naklejki

Naklejka dostarczana jest w kartonowej tubie transportowej w formie rulonu. Wyjmij ją i rozłóż na płaskiej powierzchni wzorem do dołu. Przy użyciu rakli lub złożonej szmatki wygładź powierzchnię papieru, tak aby warstwy naklejki idealnie do siebie przylegały.

Rozplanowanie podłoża

3. Rozplanowanie ułożenia

Umieść naklejkę za pomocą taśmy samoprzylepnej, bez odklejania papieru podkładowego, w zaplanowanym miejscu. W ten sposób zweryfikujesz jej położenie. Jeżeli posiadasz wieloelementową naklejkę możesz podzielić ją na mniejsze fragmenty i samodzielnie zaaranżować kompozycję.

Sugerujemy montaż w dwie osoby. Zawsze to raźniej i pewniej.

usuwanie papieru podkładowego

4. Usuwanie papieru podkładowego

Po wypozycjonowaniu odklej od spodu gruby, kratkowany papier. Zacznij od narożnika dbając by nie pozostawał na nim żaden element wzoru. Jeżeli tak się stanie należy ponownie przykleić ten fragment, docisnąć wzór i delikatnie odkleić papier. Odklej jednorazowo ok. 40 cm papieru podkładowego, dbając by naklejka nie przylgnęła do naklejanej powierzchni.

montaż

5. Montaż

Korzystając z rakli, dociskaj jedynie samą naklejkę do ściany. Raklę prowadź poziomymi pasami, systematycznie przesuwając się w dół. Dzięki temu pod wzór nie zostaną wtłoczone bąbelki powietrza.

Gdy przykleisz ok. 20 cm, odklej kolejny fragment papieru transportowego, czynność powtarzaj aż do przyklejenia całej naklejki.

zdejmowanie papieru transportowego

6. Zdejmowanie papieru transportowego

Po naklejeniu wzoru zacznij od razu odklejać papier transportowy. Prowadź go równolegle do powierzchni równym, wolnym tempem. Uważnie obserwuj czy wszystkie elementy wzoru zostają na powierzchni. Jeżeli któryś zostanie na papierze, wróć kilka centymetrów, dociśnij element przez papier i ponownie odklej od powierzchni.

finalna weryfikacja

7. Finalna weryfikacja

Sprawdź czy naklejka dobrze przylega do powierzchni i czy nie pojawiły się ewentualne bąbelki powietrza. Wówczas używając igły delikatnie nakłuj je i wygładź używając miękkiej szmatki.

Gratulujemy!

Przygotowaliśmy czytelną instrukcję "krok po kroku" jak wykonać grafikę za pomocą szablonu, tak by osiągnąć wspaniałe rezultaty dekoratorskie!

przygotowanie powierzchni

1. Przygotowanie powierzchni

Prace rozpocznij od oczyszczenia powierzchni, na której planujesz umieścić grafikę. Powłoki malarskie należy oczyścić i przetrzeć szmatką, tak aby usunąć kurz. W paczce znajduje się próbka szablonu. Za jego pomocą (w mało widocznym miejscu) sprawdź czy dobrze odkleja się od ściany. Tynki i farby o niskiej przyczepności do ściany mogą odrywać się przy zdejmowaniu szablonu. Jeżeli tak jest, prosimy o kontakt.

UWAGA!
Szablony można użyć minimum 14 dni po pomalowaniu ścian. Wcześniejszy montaż może skutkować ich odklejaniem się i nie podlega gwarancji. Farby o wysokiej zawartości lateksu, zmywalne, plamoodporne lub fasadowe niekorzystnie wpływają na przyczepność produktu. Decydując się na stworzenie dekoracji na tym podłożu, musisz przeprowadzić próbę i zachować szczególną ostrożność. Nie ponosimy odpowiedzialności i nie uznajemy reklamacji związanych z odklejaniem dekoracji do tego rodzaju farb.

przygotowanie szablonu

2. Przygotowanie szablonu

Szablon dostarczany jest w kartonowej tubie transportowej w formie rulonu. Wyjmij go i rozłóż na płaskiej powierzchni wzorem do dołu. Przy użyciu rakli lub złożonej szmatki wygładź powierzchnię papieru, tak aby warstwy szablonu idealnie do siebie przylegały.

rozplanowanie ułożenia

3. Rozplanowanie ułożenia

Umocuj szablon za pomocą taśmy samoprzylepnej w zaplanowanym miejscu. W ten sposób możesz zweryfikować kompozycję i wzajemne ułożenie elementów względem siebie.

usuwanie papieru podkładowego

4. Usuwanie papieru podkładowego

Po wypozycjonowaniu odklej od spodu gruby, kratkowany papier. Zacznij od narożnika dbając by nie pozostawał na nim żaden element wzoru. Jeżeli tak się stanie należy ponownie przykleić ten fragment, docisnąć wzór i delikatnie odkleić papier. Odklej jednorazowo ok. 40 cm papieru podkładowego, dbając by szablon nie przylgnął do naklejanej powierzchni.

montaż

5. Montaż

Korzystając z rakli, dociskaj jedynie sam szablon do ściany. Raklę prowadź poziomymi pasami, systematycznie przesuwając się w dół. Dzięki temu pod wzór nie zostaną wtłoczone bąbelki powietrza.

zdejmowanie papieru transportowego i malowanie wzoru

6. Zdejmowanie papieru transportowego i malowanie wzoru

Po naklejeniu szablonu zacznij od razu odklejać papier transportowy. Prowadź go równolegle do powierzchni równym, wolnym tempem. Uważnie obserwuj czy wszystkie elementy wzoru zostają na powierzchni. Jeżeli któryś zostanie na papierze, wróć kilka centymetrów, dociśnij element przez papier i ponownie odklej od powierzchni.

Nakładanie farby rozpocznij od krawędzi wzoru. Nałóż kilka warstw, za każdym razem na przy użyciu niewielkiej ilości farby. Używać możesz wałeczka lub gąbki.

zdejmowanie szablonu

7. Zdejmowanie szablonu

Po nałożeniu ostatniej warstwy odczekaj chwilę i odklej szablon od ściany, spokojnym, równym ruchem.

twój wzór

8. Twój wzór

Twój wzór został odsłonięty.

Gratulujemy!

Przygotowaliśmy czytelną instrukcję "krok po kroku" jak zamontować produkty samoprzylepne, tak by osiągnąć wspaniałe rezultaty dekoratorskie!

przygotowanie powierzchni

1. Przygotowanie powierzchni

Prace rozpocznij od oczyszczenia powierzchni na której planujesz umieścić dekorację. Powłoki malarskie należy oczyścić i przetrzeć wilgotną szmatką tak aby usunąć kurz.
Odczekaj chwilę upewniając się, że ściana jest całkowicie sucha.

UWAGA!
Fototapety i naklejki drukowane i tablice samoprzylepne można montować minimum 14 dni po pomalowaniu ścian. Wcześniejszy montaż może skutkować ich odklejaniem się i nie podlega gwarancji. Farby o wysokiej zawartości lateksu, zmywalne, plamoodporne lub fasadowe niekorzystnie wpływają na przyczepność produktu. Decydując się na stworzenie dekoracji na tym podłożu, musisz przeprowadzić próbę i zachować szczególną ostrożność. Nie ponosimy odpowiedzialności i nie uznajemy reklamacji związanych z odklejaniem dekoracji do tego rodzaju farb.

dekoracja

2. Dekoracja

Produkt dostarczany jest w kartonowej tubie transportowej w formie rulonu. Wyjmij go i rozłóż na płaskiej powierzchni wzorem do góry tak by mógł się rozprostować.

rozplanowanie ułożenia

3. Rozplanowanie ułożenia

Umieść dekorację w zaplanowanym miejscu, jeżeli potrzebujesz możesz ją przykleić na rogach za pomocą delikatnej papierowej taśmy samoprzylepnej. W ten sposób zweryfikujesz kompozycję i rozmieszczenie.

rozłożenie brytów

4. Rozłożenie brytów

Jeżeli jeden z wymiarów fototapety przekracza 130 cm wówczas dostarczana jest w postaci brytów (pionowych pasów), które klejone są na tzw. zakładkę, tak aby każda z części idealnie do siebie pasowała i tworzyły w całości jednolity, piękny wzór.

montaż

5. Montaż

Po wypozycjonowaniu odklej jeden róg z krótszego boku dekoracji. W przypadku fototapety podzielonej na bryty, klejenie zacznij od pierwszego z lewej i kolejno przyklejaj następne.

Za pomocą delikatnej rękawiczki materiałowej lub rakli systematycznie, miękkimi ruchami przyklejaj delikatnie do ściany, dociskając ją miejsce w miejsce równocześnie usuwając z pod spodu papier podkładowy.

Dekoracja wykonana jest z profesjonalnej folii, jeżeli coś idzie nie po Twojej myśli możesz odkleić fragment od podłoża i przykleić ponownie.

Po przyklejeniu całości, dociśnij szczególnie mocno krawędzie.

Gratulujemy!

Przygotowaliśmy czytelną instrukcję "krok po kroku" jak zamontować tapetę.

przygotowanie powierzchni

1. Przygotowanie powierzchni

Prace rozpocznij od oczyszczenia powierzchni na której planujesz umieścić fototapetę. Powłoki malarskie należy oczyścić i przetrzeć szmatką tak aby usunąć kurz. Podłoże musi być suche i gładkie. Dodatkowe wszelkie pęknięcia oraz rysy należy zaszpachlować.

UWAGA!
Tapetę zalecamy naklejać po uprzednim upewnieniu się, iż ściana jest sucha. Wcześniejszy montaż może skutkować odklejeniem fototapety i nie podlega gwarancji.

dekoracja

2. Dekoracja

Fototapeta dostarczana jest w kartonowej tubie transportowej w formie rulonu. Wyjmij go i rozłóż na płaskiej powierzchni wzorem do góry tak by mógła się rozprostować.

rozplanowanie ułożenia

3. Rozplanowanie ułożenia

Umieść fototapetę w zaplanowanym miejscu, jeżeli potrzebujesz możesz ją przykleić na rogach za pomocą delikatnej papierowej taśmy samoprzylepnej. W ten sposób zweryfikujesz kompozycję i rozmieszczenie.

Sugerujemy montaż w dwie osoby. Zawsze to raźniej i pewniej.

rozłożenie brytów

4. Rozłożenie brytów

Jeżeli jeden z wymiarów fototapety przekracza 100-130 cm wówczas dostarczana jest w postaci brytów (pionowych lub poziomych pasów), które klejone są na tzw. zakładkę, tak aby każda z części idealnie do siebie pasowała i tworzyły w całości jednolity, piękny wzór.

montaż

5. Montaż

Po wypozycjonowaniu zaznacz na ścianie miejsce od którego zaczniesz naklejać fototapetę. W przypadku fototapety podzielonej na bryty, klejenie zacznij od pierwszego z lewej i kolejno przyklejaj następne. Przygotuj klej zgodnie z instrukcją umieszczoną na opakowaniu i rozprowadź równomiernie szerokim pędzlem po spodniej powierzchni fototapety. Ilość kleju dopasowujemy do możliwości chłonnych tapety. Pozostaw tapetę na parę minut aby równomiernie nasiąkła klejem. Następnie przyklej bryt do ściany, docisnąć wałkiem z miękkiej gumy tak, by usunąć pęcherzyki powietrza. Nadmiar kleju usuń niezwłocznie wilgotną szmatką.

Po przyklejeniu całości, dociśnij szczególnie mocno krawędzie.

Gratulujemy!

Odkryj
54 tysięcy zadowolonych klientów
54 tys. udanych realizacji
Słuchamy Cię, dbamy o szczegóły, dotrzymujemy terminów.
Gwarancja satysfakcji i przyjacielskiej obsługi
Gwarancja 100% satysfakcji
Przyjacielska obługa, fachowe doradztwo i znakomite produkty.
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Kup online, zamów mailowo lub telefonicznie.