[email protected]  32 720 94 75
KontaktO nasBlogGaleria realizacjiNowości

Folia kredowa czy farba tablicowa? Krótki poradnik.

Folia kredowa vs. farba tablicowa

Aby rzetelnie podjąć decyzję, która opcja okaże się dla nas najlepszym wyborem, najpierw należy poznać wady oraz zalety każdej z możliwości. Zapoznaj się z krótką charakterystyką poszczególnych produktów i zdecyduj, który z nich najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

tablica kredowa

Folia kredowa

Folia to wygodne rozwiązanie, które sprawia, że już w kilka chwil możemy cieszyć się kredową powierzchnią w naszym domu. Dzięki niej unikniemy niepotrzebnego bałaganu przy aplikacji folii oraz przez długi czas będziemy cieszyć się jej świetnym wyglądem.

Zalety folii kredowej:
 • wysoka jakość oraz wytrzymałość materiału,
 • łatwość w docięciu produktu do odpowiedniego rozmiaru,
 • łatwy i czysty montaż,
 • możliwość demontażu tablicy,
 • możliwość wycięcia fantazyjnych kształtów.
Wady folii kredowej:

Najistotniejszą wadą folii kredowej wydaje się być brak możliwości przeniesienia jej w inne miejsce. Raz zaaplikowana na wybranej powierzchni, pozostanie tam aż do czasu jej demontażu,a po jej zdjęciu nie będzie możliwy powtórny montaż. Jeśli poszukujesz produktu tego typu, zapoznaj się z ofertą tablic kredowych na podkładzie PCV, które znajdziesz tutaj: https://wally.com.pl/p1478,tablica-kredowa-w-dowolnym-rozmiarze.html

Farba tablicowa

Farba tablicowa jest droższym wyborem niż folia kredowa. Zakładając, że nasza ściana może wymagać kilkukrotnego malowania dla pełnego efektu potrzebne może okazać się kilka puszek tego rodzaju farby.

Zalety farby tablicowej:
 • możliwość pomalowania bardzo dużej powierzchni oraz trudno dostępnych miejsc.
Wady farby tablicowej:
 • stosunkowo wysoka cena farb tego typu,
 • mała wydajność oraz ryzyko, że potrzebna okaże się większa ilość farby,
 • trudny proces usuwania farby z powierzchni ściany,
 • uciążliwy zapach utrzymujący się po malowaniu,
 • długi czas schnięcia farby.
tablica kredowa

Pierwszą wadą o której należy wspomnieć jest trudny proces usuwania farby z powierzchni ściany. Jest on oczywiście możliwy, jednak niezwykle żmudny. Aby usunąć farbę ze ściany należy posłużyć się papierem ściernym i trzeć … dopóki nie zobaczymy warstwy ściany bazowej. Z pewnością wymaga to dużo czasu oraz cierpliwości. Musimy wiedzieć również, że ten typ farby posiada bardzo intensywny zapach, który w remontowanym pomieszczeniu może utrzymywać się nawet powyżej miesiąca. Również po pomalowaniu ściany, powinniśmy odczekać około 30 dni zanim zaczniemy jej używać, żeby upewnić się, że wszystkie warstwy farby (a może być ich nawet kilka!) zdążyły już zupełnie wyschnąć.

Możliwe, że nawet pomimo naszych usilnych starań o utrzymanie ściany w doskonałej czystości na jej powierzchni powstaną uszkodzenia i zarysowania, które mocno obniżą walory wizualne ściany. W tym wypadku koniecznością może okazać się jej ponowne pomalowanie.

Krótkie podsumowanie

Która z opcji wygrywa nasz ranking? Jeśli chodzi o praktyczną stronę całego przedsięwzięcia zdecydowanie wygrywa folia kredowa. Istotną kwestią okazała się tutaj czystość i łatwość aplikacji oraz demontażu, której bardzo brakuje jej odpowiednikowi w postaci farby. Dużym plusem okazuje się również możliwość natychmiastowego skorzystania z tablicy po jej zamontowaniu.

Farba tablicowa bardziej praktyczna okaże się, jeśli chcemy pokryć nią duże powierzchnie oraz ciężko dostępne miejsca, w których folia kredowa mogłaby nie zdać egzaminu.

Zwycięzcę naszego rankingu znajdziecie tutaj: http://bit.ly/2AXhBiS

Przekonaj się jak łatwo i szybko możesz stworzyć kredową powierzchnię w swoim domu!

Udostępnij wpis:   
Ostatnio oglądałeś
Zapytaj na czacie