[email protected]  32 720 94 75
KontaktO nasBlogGaleria realizacjiNowości

Jak wybrać odpowiednią fototapetę?

Fototapety - jak wybać odpowiedni wzór?
Dlaczego fototapety są takie popularne?

Fototapety to efektowne nadruki umieszczone na ścianie, które mogą stać się najważniejszym punktem wystroju. Od lat obserwujemy wzrost zainteresowania tym rozwiązaniem, które idzie w parze ze zwiększeniem rynkowej oferty oraz wzrostem jakości produktów. Co jednak sprawia, że ludzie decydują się na fototapety? Przede wszystkim powodem są niesamowite możliwości, jakie oferują. Stosunkowo niewielkim kosztem możemy wprowadzić do wnętrza element niesamowicie charakterystyczny, stanowiący najmocniejszy punkt całego wystroju. Dzięki temu rozwiązaniu możemy zdecydować się na wiele różnych wzorów, które jak najlepiej oddadzą pasje czy gust. Ponadto fototapety świetnie sprawdzą się jako dekoracja przestrzeni, w której pracujemy, jednocześnie podkreślająca profil tej działalności. Tu dochodzimy do kolejnego powodu popularności fototapet, a mianowicie do bardzo szerokiego wyboru różnorodnych wariantów. Na rynku oferowany jest praktycznie nieograniczony zasób wariantów, dzięki czemu każdy będzie w stanie znaleźć odpowiedni dla siebie. Możesz wybrać zapierające dech w piersiach widoki na odległe miejsca, bardziej modernistyczne rozwiązania czy postaci z bajek do pokoju dziecka  - to wszystko oferują fototapety. Poza tym są one także niezwykle praktyczne. Wykonane przy użyciu materiałów wysokiej jakości nie blakną, nie odkształcają się i są odporne na zabrudzenia.

Jakie fototapety są dostępne na rynku?

W poprzedniej części tekstu omówiliśmy niesamowicie szeroki wybór wzorów fototapet, pośród których znaleźć można nawet najbardziej fantazyjne rozwiązania. Teraz wypada więc zwrócić uwagę na różnorodność rozwiązań technicznych, gdyż i w tym aspekcie oferta producentów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy mogą zdecydować się na rozwiązanie nowocześniejsze i bardziej praktyczne niż zwykła tapeta papierowa.

Fototapeta flizelinowa

Jest to najczęściej wybierany wariant fototapet. Dzięki swoim właściwościom bardzo dobrze maskuje ewentualne mankamenty wnętrza, takiej jak niewielkie pęknięcia czy nierówność ścian, świetnie sprawdzi się też na wszelkiego rodzaju farbach. Kolejną zaletą tapety flizelinowej jest fakt, że jej gruba, matowa powierzchnia fototapety nie odbija światła, dzięki czemu jest wyjątkowo elegancka i subtelna. Jest też bardzo odporna na zabrudzenia czy wilgoć, przez co sprawdzi się w każdym wnętrzu. Fototapeta ta posiada certyfikat bezpieczeństwa jak i niepalności klasy B1, M1 i Euro.

Fototapeta lateksowa

Ten rodzaj fototapet jest drukowany na aksamitnym papierze powlekanym lateksem. Ze względu na zwiększoną gramaturę materiału doskonale sprawdza się również na nierównych powierzchniach ścian, ukrywając ich drobne niedoskonałości. Przez swoje właściwości nie jest jednak polecana do pomieszczeń wilgotnych czy słabo wentylowanych, w przypadku kuchni czy łazienki lepiej więc zdecydować się na inny model.

Fototapeta samoprzylepna

To rozwiązanie jest skierowane do osób, które w prosty i szybki sposób chcą odmienić dane wnętrze. Ta tapeta jest wykonana z użyciem samoprzylepnej folii ściennej, a z jej zamontowaniem poradzi sobie nawet amator. Jest przeznaczona do prostych i gładkich ścian, pokrytych farbami akrylowymi, jak również do wszelkich powierzchni płaskich, szkła oraz mebli. Jak widać, fototapeta samoprzylepna oferuje wiele wariantów jej zastosowania, nie tylko do ozdoby ściany, lecz także np. do nietuzinkowej dekoracji szafy lub regału.

Fototapeta samoprzylepna na trudne podłoża

Swojego rodzaju podgatunek zwykłej fototapety samoprzylepnej, którą charakteryzuje przede wszystkim wysoka siła klejenia. Specjalistyczny klej umożliwia montaż na większości gładkich powierzchni, w tym również na ścianach pokrytych farbami lateksowymi. Dzięki swoim właściwościom jest dużo bardziej uniwersalna niż klasyczny wariant, a ponadto jest bardziej odporna na warunki otoczenia, przez co idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach klimatyzowanych, miejscach o zwiększonej wilgotności czy łukach, będąc najbardziej praktycznym rozwiązaniem w naszym zestawieniu.
Fototapety na trudne podłoża

Pomysły na wykorzystanie fototapet

Ile ludzi, tyle zapatrywań na wnętrza i równie dużo możliwości kreatywnego wykorzystania fototapet. Bogactwo wariantów nie stwarza praktycznie żadnych ograniczeń. Jednak możemy wskazać kilka sytuacji, w których fototapeta będzie szczególnie dobrym rozwiązaniem. Po pierwsze, może stanowić świetne uzupełnienie przestrzeni Twojej firmy i stanowić podkreślenie profilu jej działalności. Tytułem przykładu można wskazać biura podróży z malowniczymi panoramami egzotycznych destynacji na ścianach, które od razu zachęcą do dalekich wojaży, czy włoskie restauracje z "widokiem" na Koloseum. W prywatnym domu świetnie sprawdzą się natomiast fototapety dodające przytulności, takie jak widoki na spokojny, zamglony las czy wschód słońca nad malowniczą łąką, wpisując się idealnie w popularny ostatnio nurt duńskiego hygge. Z kolei spełnieniem dziecięcych marzeń będzie pokój ozdobiony bohaterami ulubionych filmów czy seriali.

Znajdź coś dla siebie - kreatywne fototapety

Przedstawione warianty wizerunków, modeli czy zastosować to tylko niewielki fragment potencjału, jaki niesie wykorzystanie fototapet. Z pewnością, jeśli szukasz kreatywnego, nieszablonowego wnętrza, będą one świetnym rozwiązaniem. Zwróć uwagę zwłaszcza na oferty sklepów internetowych i w prosty sposób odmień swoją aranżacji!
Fototapety w kwieciste wzory

Udostępnij wpis:   
Ostatnio oglądałeś
Zapytaj na czacie