Czym zmyć tablice suchościeralne?

Tablice suchościeralne od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem głównie w szkołach i biurowcach, ale nie tylko – znajdują one bowiem zastosowanie również w warunkach domowych. Są one ciekawą alternatywą dla tradycyjnych tablic kredowych – można po nich pisać kolorowymi markerami, co jest świetną opcją szczególnie dla wzrokowców. Niezależnie od tego, gdzie korzystamy z tablic, warto zadbać o to, aby cieszyły nienagannym wyglądem i czystością na długie lata. Ale jak to zrobić? Czym zmyć tablice suchościeralne z markera? O tym właśnie jest dzisiejszy wpis, na który serdecznie zaprasza zespół Wally.

O tablicach suchościeralnych słów kilka

Zanim przejdziemy do tego, jak czyścić tablice suchościeralne, pomówmy sobie w paru zdaniach, dlaczego cieszą się tak dużą popularnością i co przemawia za tym, aby w takowy sprzęt zaopatrzyć się do domu, biura czy szkoły.

Już na samym początku w oczy rzucają się nam zalety w postaci prostoty użytku. Do pisania po powierzchni tablicy wystarczy nam marker lub mazak. Wykorzystanie tego typu przyborów jest zdecydowanie wygodniejsze, aniżeli użycie kredy, z którą od lat mieliśmy do czynienia głównie w szkole i na uczelni. Dlaczego? Powód jest prosty – markery nie brudzą dłoni oraz ubrań, co nie jest tak oczywiste w przypadku kredy. 

Co więcej, pisanie kolorowymi mazakami zapewnia optymalną czytelność – tablice suchościeralne najczęściej są białe lub czarne, przez co większość kolorów markerów jest doskonale widoczna nawet z większych odległości.Tablica suchościeralna na drzwi

Innowacyjna tablica suchościeralna na drzwi od Wally świetnie sprawdzająca się do domowego gabinetu lub pokoju dziecka
Czarna tablica suchościeralna

Czarna tablica suchościeralna na wymiar od Wally – ciekawa i gustowna alternatywa dla białych powierzchni

Czyszczenie tablicy suchościeralnej – to nie takie trudne!

Wiele osób stojących przed decyzją zakupową, zastanawia się, jak wyczyścić tablicę suchościeralną i czy jest to kłopotliwe. W końcu wielu z nas na co dzień nie ma na tyle czasu (i energii), aby dokładnie czyścić powierzchnie, na której zamieszczane są notatki lub inne istotne informacje. 

O tym, jak czyścić tablicę suchościeralną, mówi już nam sama nazwa – cały proces odbywa się na sucho. Jest to więc kolejne udogodnienie, na które warto zwrócić uwagę i jednocześnie przewaga nad tradycyjnymi tablicami kredowymi, które wymagają użycia wilgotnej gąbki. Z doświadczenia zapewne wiesz, jak uciążliwe może być ścieranie kredy i każdorazowe moczenie szmatki wiążące się najczęściej z wyjściem do łazienki lub pomieszczenia z dostępem do bieżącej wody.Komplet markerów suchościeralnych

Komplet kolorowych markerów suchościeralnych, które – w odróżnieniu od kredy – nie brudzą rąk i nie wymagają użycia mokrej gąbki

Czym czyścić tablice suchościeralne? Pierwszym wyborem gąbka magnetyczna

Możemy powoli przejść do sedna dzisiejszego artykułu, czyli do tego, czym wyczyścić tablice suchościeralne. Wspomnieliśmy wcześniej o tym, że pielęgnacja powierzchni, po której piszemy, odbywa się na sucho. Aby pozbyć się śladów po markerze, należy sięgnąć po gąbkę magnetyczną, która posiada delikatne podłoże, dzięki któremu oszczędzisz sobie porysowania tablicy, jednocześnie dokładnie pozbywając się mazaka.
Planer suchościeralny

Planer suchościeralny z oferty sklepu Wally – nowoczesna tablica, dzięki której łatwiej zaplanujesz swój tydzień w pracy lub domu. Powierzchnia łatwa w pielęgnacji – do zmycia napisów wystarczy użyć ścieraka

Jak czyścić tablice suchościeralne bez smug? Pomyśl o szmatce z mikrofibry!

Czym czyścić tablice suchościeralne, aby na powierzchni nie zostawiać smug? Na ogół dobrej jakości gąbka magnetyczna powinna zdać egzamin. Jeżeli jednak oczekujesz jeszcze lepszych efektów czyszczenia, śmiało możesz sięgnąć po szmatkę z mikrofibry. Są one świetnym rozwiązaniem również wtedy, gdy chcesz zmazać jedynie mały fragment notatki (gąbkami jest trudniej manewrować pomiędzy napisami).

Kolorowa tablica suchościeralna dla dzieci do nauki pisania

Kolorowa tablica suchościeralna dla dzieci do nauki pisania ”Kosmos”. Do wyczyszczenia powierzchni wystarczy użyć gąbki magnetycznej lub delikatnej chusteczki do tablic

Płyn do tablic, czyli czym myć tablice suchościeralne?

Wiesz już, czym czyścić tablice suchościeralne, dlatego też możemy przejść do kolejnej kwestii, czyli mycia powierzchni. Oczywiście to, że tablice te ściera się na sucho, jest prawdą, tak warto wiedzieć, że do prawidłowej pielęgnacji pozwalającej zachować ich piękny wygląd, konieczne jest użycie również specjalnych preparatów na mokro. Czym myć tablicę suchościeralną?

Najrozsądniejszym wyborem jest specjalny płyn do tablic. Zaleca się, aby sięgać po niego regularnie, co pozwoli zachować powierzchnię tablicy w dobrej kondycji na długie lata. W tym miejscu warto jednak pamiętać, że nie może być to pierwszy lepszy preparat ze sklepu – produkty nieznanego pochodzenia mogą odbarwić tablicę.

Płyny, które dedykowane są do mycia tablicy suchościeralnej, posiadają właściwości konserwujące, dzięki czemu doskonale zabezpieczają ich powierzchnie przed wnikaniem zanieczyszczeń, a także właściwości czyszczące, dzięki którym świetnie radzą sobie ze śladami, które pozostawały na powierzchni przez długi czas.

Dwustronna tabliczka suchościeralna w ramce na nóżce teleskopowej

Dwustronna tabliczka suchościeralna w ramce na nóżce teleskopowej, którą z łatwością przetrzesz z napisów, które pozostawały na niej nawet przez kilka tygodni

Czym zmyć marker permanentny z tablicy suchościeralnej?

Jak usunąć marker permanentny z tablicy suchościeralnej? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać na samym początku. Oczywiście, wykorzystanie samej gąbki lub szmatki nie wystarczy – ten rodzaj mazaka niestety, jak sama nazwa wskazuje, jest permanentny, czyli bardzo trwały. Nie oznacza to jednak, że nie będziemy w stanie doczyścić naszej tablicy.

Jak zmyć permanentny marker z tablicy suchościeralnej? Sprawdzonym sposobem jest…pokrycie go specjalnym mazakiem do tablic suchościeralnym, który posiada podobne właściwości co zmywacz do paznokci. W praktyce wygląda to tak, że nanosimy pisak na pisak i sięgamy po gąbkę lub ścierkę – i gotowe!

W tym miejscu warto dodać to, że niedozwolone jest pisanie po powierzchni tablicy markerem permanentnym.

Czym czyścić tablicę suchościeralną – podsumowanie

Czyszczenie tablicy suchościeralnej nie jest zbytnio wymagające i skomplikowane. Do codziennej pielęgnacji przyda się niewątpliwie gąbka magnetyczna lub szmatka mikrofibry. Co więcej, co najmniej raz dziennie dobrze jest sięgnąć po specjalny płyn do mycia tablic suchościeralnych, dzięki któremu powierzchnia na długi czas pozostanie w nienagannym stanie i będzie cieszyć czystością każdego dnia. 

Rozglądasz się za nowoczesnymi i ciekawymi tablicami suchościeralnymi do domu, biura czy szkoły? W takim razie koniecznie odwiedź sklep internetowy z dekoracjami ściennymi Wally. W asortymencie dostępne są setki wzorów, które dopasujesz do swoich wymagań. Na naszej stronie znajdziesz tablice suchościeralne na wymiar, z Twoim własnym nadrukiem, w formie planerów, z grafiką, ułatwiające zarządzanie, edukacyjne dla dzieci i wiele innych. Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij wpis:   
Galeria zdjęć
Ostatnio oglądałeś