[email protected]  32 720 94 75
O nasAranżacjeBlogGaleria realizacjiNowości

Jak przykleić naklejkę na ścianę? Krok po kroku aż do osiągnięcia niesamowitego efektu

Każdy z nas czuje czasem potrzebę wprowadzenia świeżości do wnętrza swojego mieszkania oraz domu. Jednak na samą myśl o generalnym remoncie nie jednemu robi się słabo. Na szczęście jest na to bardzo łatwy sposób! Wystarczy, że wiesz, jak przykleić naklejkę na ścianę. Proste, prawda?

By efekt końcowy był zachwycający, cały proces montażu musi przebiegać zgodnie z instrukcją. Jak to robić i na co zwrócić szczególną uwagę? Z tym poradnikiem z pewnością unikniesz popełnienia błędów, które mogłyby Cię kosztować nie tylko sporo zmarnowanego czasu, ale także pieniędzy. Zatem zachęcamy do dalszej części artykułu, w którym zostało omówione krok po kroku jak równo przykleić naklejki na ścianę – zespół Wally.

Przyklejanie naklejek, a odpowiednie przygotowanie – o czym warto pamiętać?

Jeżeli i Ty zastanawiasz się, jak przykleić naklejkę na ścianę przed przystąpieniem do jej montażu, to właśnie wykonałeś jeden z najważniejszych kroków do osiągnięcia zadowalającego efektu. Dlaczego? Tak jak to często bywa, kluczowym aspektem jest przygotowanie – bez tego nie będziesz w stanie wykonać prawidłowo zadania. 

Na początek powinieneś zorganizować sobie najważniejsze rzeczy, które mogą Ci się przydać, są to m.in.:

  • czysta ścierka,
  • denaturat lub benzyna ekstrakcyjna,
  • rakla,
  • taśma samoprzylepna,
  • igła.

Zastanawia Cię, do czego podczas montażu naklejki może przydać się igła lub taśma? W dalszej części artykułu przedstawimy Ci kilka praktycznych wskazówek, do których będą one potrzebne. Oczywiście nie ze wszystkich wymienionych przedmiotów musisz korzystać, ale z doświadczenia wiemy, że warto je mieć pod ręką. 

Naklejka na ścianę dmuchawiec

Jak przykleić naklejkę na ścianę świeżo po malowaniu?

Naklejka kwiat od Wally

Przyklejanie naklejki na szybę oraz ścianę – co dwie głowy to nie jedna!

Zastanawiasz się, czy samemu będziesz w stanie przykleić naklejkę? Z pewnością nie będzie to łatwe, ale nie jest niemożliwe. Pomoc drugiej osoby przy naklejkach niewielkich rozmiarów nie będzie aż tak potrzebna, jak w przypadku wieloelementowych naklejek – wtedy warto mieć kogoś blisko siebie.

Jak przykleić naklejkę na ścianę – zapoznaj się z procesem montażu

Gdy już wiesz, na co należy zwrócić uwagę przed przystąpieniem do montażu, przyszedł czas, aby skupić się na tym, jak wygląda prawidłowe przyklejanie naklejek. Cały proces przedstawimy krok po kroku, aby wszystkie etapy były dla Ciebie zrozumiałe i łatwe do opanowania. Zatem, jak przykleić naklejkę na ścianę? 

Przyklejanie naklejki zacznij od przygotowania powierzchni

Pierwszym i niezwykle ważnym krokiem jest zadbanie o powierzchnię, na której ma się znaleźć naklejka. Bez względu na to czy zamierzasz ją przykleić na ścianie, szybie, meblach czy innej gładkiej powierzchni – musisz je oczyścić. Powłoki malarskie najlepiej przetrzyj ściereczką, aby pozbyć się kurzu, natomiast podłoża, które nadają się do odtłuszczenia chemicznego – przemyj denaturatem lub benzyną ekstrakcyjną

Odpowiednie przygotowanie naklejki

Najczęściej naklejki pakowane są w kartonowe tuby, dzięki czemu nie są one podatne na uszkodzenia, na które narażone są podczas transportu. Wyjmij naklejkę z opakowania, rozłóż na płaskiej powierzchni (wzorem do dołu) i przy użyciu raklu lub ścierki staraj się delikatnie wygładzać powierzchnię papieru

Jak przykleić naklejkę na ścianę by było równo? Rozplanuj miejsce

Czas najwyższy, aby dokładnie rozplanować, w którym miejscu powinna znaleźć się naklejka. W tym celu pomocna może okazać się taśma samoprzylepna, dzięki której unikniesz naklejania naklejki “w ciemno”. Będziesz w stanie zobaczyć, jak się prezentuje oraz czy wybrany obszar jest odpowiedni. W ten sam sposób możesz przymocować naklejkę wieloelementową, przy której niezwykle istotne jest dopasowanie do siebie elementów, aby tworzyły współgrającą kompozycję. W tym przypadku przydałby się ktoś do pomocy – zawsze warto usłyszeć dodatkową opinię. 

Przyszedł czas na usunięcie papieru podkładowego

Gdy już dokładnie wypozycjonowałeś naklejkę zacznij od jej narożnika odklejać kratkowany papier – musisz być bardzo precyzyjny, aby żadna część wzoru na nim nie pozostała. Jeżeli tak się stanie, spróbuj ponownie ją przykleić do papieru i kontynuuj przerwaną czynność. Odklej około 40 cm papieru podkładowego i staraj się, aby nie dociskać naklejki do naklejanej powierzchni.

Montaż naklejanej naklejki

Naklejka w sporej części znajduje się na wybranej przez Ciebie powierzchni i w odpowiednim miejscu? Świetnie! Teraz możesz zająć się jej przyklejaniem za pomocą rakli. Niezwykle ważny i zarazem trudny krok, od którego w dużej mierze zależy efekt końcowy. Jak przykleić naklejkę na ścianę, by uniknąć bąbelków powietrza? Dociskaj naklejkę raklą – przesuwając ją poziomymi pasami ku dołowi

Gdy przykleisz ok. 20 cm, możesz odkleić kolejną część papieru podkładowego, po czym powtarzaj tę czynność wraz z mocowaniem za pomocą rakli aż do przyklejenia całej naklejki.

Usuwanie papieru transportowego

Na tym etapie musisz odkleić papier transportowy. Co ważne, rób to wolno, równym tempem i równolegle do powierzchni. Obserwuj bardzo uważnie czy wszystkie fragmenty wzoru na pewno pozostają na powierzchni, w innym razie musisz wrócić kilka centymetrów i ponownie przez papier dociśnij brakującą część tak, aby przykleiła się razem z resztą. 

Ocena końcowa i weryfikacja – to już ostatni krok

Przyszedł czas, aby ocenić wykonaną pracę i sprawdzić, czy naklejka, aby na pewno dobrze przylega do powierzchni. Może się tak zdarzyć, że zauważysz niewielkie bąbelki powietrza, które znajdują się pod naklejką – nic się nie martw. Do ich pozbycia się wykorzystaj niewielką igłę, którą należy je nakłuć, a następnie sięgnij po miękką ścierkę i delikatnie wygładź powierzchnię. Gotowe!

Naklejka welurowa gałąź 

Jak przykleić naklejkę na ścianę? Kilka słów na podsumowanie

Niesamowity efekt końcowy zależy nie tylko od wybranego wzoru naklejki, ale także odpowiedniego przygotowania i przeprowadzania montażu krok po kroku według ustalonych zasad. Dlatego, jeżeli podejdziesz do tego z pełnym zaangażowaniem i odrobiną cierpliwości to z pewnością i Ty będziesz mógł cieszyć się nowym, pięknym wnętrzem. 

Szukasz modnych dekoracji do domu, mieszkania, a może biura? Odwiedź sklep z ozdobami ściennymi Wally i wybierz coś dla siebie!

 

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć
Udostępnij wpis:   
Ostatnio oglądałeś
Zapytaj na czacie