Fototapety do sypialni na ścianę

/ 5 ()

Fototapeta to doskonały pomysł na zagospodarowanie ściany w sypialni. Zamiast wieszać pojedyncze ramki z ulubionymi fotografiami, możemy wybrać jedną, wiążącą się z naprawdę wspaniałymi wspomnieniami i zlecić przygotowanie fototapety z tym właśnie nadrukiem. Gdzie jak gdzie, ale w sypialni fototapeta potrafi wyczarować naprawdę magiczny intymny nastrój - warto więc taką, która zawsze wprawiać nas będzie w dobry nastrój.

NOWOŚĆ!
Tapeta Gałęzie, liście 0490Zobacz produkt

Tapeta Gałęzie, liście 0490

NOWOŚĆ!
Tapeta róże 0486Zobacz produkt

Tapeta róże 0486

NOWOŚĆ!
Tapeta marmur 0485Zobacz produkt

Tapeta marmur 0485

Fototapeta w sypialni - modny dodatek

W zależności od wymiarów sypialni, malujemy pomieszczenie w jasnych lub ciemnych barwach. W naprawdę małej sypialni często króluje biel - optycznie powiększa i doświetla, a dodatkowo pomaga uzyskać wrażenie klinicznej czystości oraz harmonii i ładu w przestrzeni. Jednak równie dobrym, i do tego modnym, rozwiązaniem jest fototapeta z taką fotografią, która pozwoli nam zyskać optyczne złudzenie, że pokój jest o wiele większy. Tak zadziałają np. zdjęcia z wykorzystaniem głębokiej perspektywy - droga biegnąca po widnokrąg, kładka mostu czy kwiecista łąka.

Nowoczesna sypialnia z fototapetą

Fototapeta sypialniana to nie jest osobna odmiana fototapety. Warto jednak mieć świadomość, że to właśnie w tym pomieszczeniu możemy sobie pozwolić na wybór wzoru, którego nie użylibyśmy w salonie czy pokoju dziennym. Sypialnia to przestrzeń intymna i nie obowiązuje nas zasada stosowności - możemy wybrać wzór, który odpowiada nam i tylko nam. Sam fakt, że decydujemy się ozdobić ścianę sypialni fototapetą sprawia, że zyskuje ona nowoczesne oblicze. Ale nadruk może być już całkowicie indywidualny - ważny i wartościowy tylko dla właścicieli pomieszczenia.

Jaka fototapeta do sypialni?

W sypialni dobrze sprawdzają się fototapety, które czynią ją miejsce przytulnym, maksymalnie zindywidualizowanym i pozwalają się wyciszyć i zrelaksować. Można przyjąć zasadę, że wybieramy taki wzór albo zlecamy powiększenie takiej fotografii, żeby tuż przed zamknięciem oczu i zaraz o przebudzeniu mieć na widoku obraz, który pozytywnie nas nastraja. Wybierajmy więc piękne krajobrazy, panoramy zjawiskowych miast i miasteczek, niesamowite konstelacje chmur czy zachody/wschody słońca.

Jak zaaranżować sypialnię z fototapetą?

Fototapeta do sypialni nie może być przytłaczająca. Żeby uzyskać pożądany efekt, fototapetę przyklejamy tylko na jednej ścianie - najlepiej tuż za wezgłowiem łóżka albo na ścianie na wprost drzwi. To ważne, żeby fototapeta w sypialni była sensownie wyeksponowana i dobrze oświetlona. Jeśli nasza sypialnia to pokój ze skosami, naklejmy fototapetę na skośną ścianę nad łóżkiem - możemy wtedy wybrać np. wzór rozgwieżdżonego nocnego nieba albo chmur.

Fototapeta to najmocniejszy akcent aranżacyjny w sypialni. Jeśli to naprawdę angażujący zmysły, kolorowy obraz, pozostałe elementy wystroju pomieszczenie powinny być oszczędne, by nie rzec - ascetyczne. W staranie zaplanowanej i urządzonej sypialni naprawdę można odpocząć i zregenerować siły. Zadbajmy o to, żeby było to pomieszczenie maksymalnie zindywidualizowane i odpowiadające gustom użytkowników.

Przeczytaj również
Nie znalazłeś jeszcze tego czego szukasz? Sprawdź inne nasze kategorie tego produktu
Fototapety do jadalni
Fototapety do kuchni
Fototapety do łazienki
Fototapety do przedpokoju
Fototapety do salonu
Fototapety do sypialni
Fototapety do pokoju dziecka
Fototapety młodzieżowe
Ostatnio oglądałeś
Odkryj
54 tysięcy zadowolonych klientów
54 tys. udanych realizacji
Słuchamy Cię, dbamy o szczegóły, dotrzymujemy terminów.
Gwarancja satysfakcji i przyjacielskiej obsługi
Gwarancja 100% satysfakcji
Przyjacielska obługa, fachowe doradztwo i znakomite produkty.
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Kup online, zamów mailowo lub telefonicznie.