Fototapety do kuchni na ścianę

/ 5 ()

O kuchni mówi się, że to serce domu, ale trzeba także pamiętać, że to miejsce, w którym dużo czasu spędza się po prostu pracując - nawet osoby kochające gotować przyznają, że przygotowywanie posiłków to nie jest wyłącznie przyjemność. Dobrze więc, żeby kuchnia była pomieszczeniem tyle funkcjonalnym, co miłym dla oka. Jeśli dość już mamy tradycyjnych kuchennych aranżacji z płytkami ceramicznymi w roli głównej, sięgnijmy po fototapety, które można wykorzystać na wiele sposobów - nie tylko na ścianie. Nowoczesne fototapety nadają się na wszystkie gładkie powierzchnie i można wykorzystać je w aranżacji kuchni w sposób, którego może wcale nie braliście pod uwagę...

NOWOŚĆ!
Tapeta Gałęzie, liście 0490Zobacz produkt

Tapeta Gałęzie, liście 0490

NOWOŚĆ!
Tapeta róże 0486Zobacz produkt

Tapeta róże 0486

NOWOŚĆ!
Tapeta do kuchni Ananasy 0339Zobacz produkt

Tapeta do kuchni Ananasy 0339

NOWOŚĆ!
Tapeta kuchenna Arbuzy 0332Zobacz produkt

Tapeta kuchenna Arbuzy 0332

Rodzaje fototapet, które sprawdzą się w kuchni

W kuchni dobrze sprawdzą się fototapety laminowane. Wysoka temperatura, para wodna, pryskający tłuszcz albo inne łatwo plamiące substancje nie ominą także naklejonej na ścianie tapety. Gładka powierzchnia laminatu umożliwi ścieranie fototapety wilgotną ściereczką. Będzie ona też odporniejsza na zbrudzenia i dłużej będzie wyglądała na ścianie jak nowa.

O tym, czy wybieramy na kuchenną ścianę tapetę klasyczną czy wersji 3D zadecydować musi układ kuchni. W większości przypadków mamy do dyspozycji jedną lub dwie ściany nadające się do oklejenia. Najczęściej sięgamy więc po fototapetę laminowaną naklejaną między górnym a dolnym indeksem szafek, albo nielaminowaną - kiedy jest ona ozdobą ściany oddalonej od kuchenki, zlewozmywaka i zmywarki.

Fototapety do kuchni - aranżacje

Naklejenie fototapety między szafki to dobre rozwiązanie, jeśli dużo czasu spędzamy nad blatem roboczym. Wystarczy podnieść wzrok i mamy przed sobą piękny widok. Przestrzeń między górnymi i dolnymi szafkami potraktować można jako dodatkowe... okno na świat. Zamiast relingów z wiszącymi kuchennymi utensyliami, miejmy na widoku bajkową wyspę albo plażę. Jeśli kuchnia jest mała, tapeta z fotografią perspektywiczną optycznie ją powiększy i da złudzenie głębi.

Fototapeta może znaleźć się także na samym blacie. Oklejenie blatu fototapetą nie różni się niczym od oklejania każdej innej powierzchni płaskiej folią samoprzylepną albo naklejkami ściennymi. Na blacie dobrze sprawdzą się motywy owocowe czy kwiatowe. Możemy także wybrać tapetę z nadrukiem dowolnej faktury (kamień, drewno) i potraktować ją jako ratunek w sytuacji, gdy oryginalny blat wymaga odświeżenia.

Fototapeta do kuchni zamiast płytek

Coraz częściej rezygnujemy w kuchni z płytek ceramicznych. Można je zstąpić panelami ze szkła hartowanego, na które nanosi się dowolne nadruki. Można także wybrać fototapetę laminowaną albo połączyć panele szklane i fototapetę w ramach jednej aranżacji. Naklejamy wtedy na ścianę zwykłą tapetę z wybranym motywem i chowamy ją za szkłem - za panelem bez nadruku.

Indywidualnie dobrana fototapeta zapewni naszej kuchni niepowtarzalność. Możemy przecież wybierać nie tylko spośród gotowych wzorów, ale także zamówić fototapetę wykonaną z fotografii zrobionej przez nas samych albo zaprojektowaną z uwzględnieniem naszych indywidualnych potrzeb estetycznych.

Fototapeta do kuchni - wyrazista czy delikatna?

O wyborze wzoru na kuchenną fototapetę przesądza cała aranżacja pomieszczenia. W kuchniach tradycyjnych, w których królują meble z sosnowego drewna oraz zazdrostki, warto naklejać fototapety w delikatne wzory: kwiatowe, owocowe, w barwach pastelowych. Nowoczesna kuchnia w stylu industrialnym to miejsce, w którym sprawdzi się fototapeta panoramiczna, wyrazista w formie i kolorze - rzec można: zupełnie niekuchenna. Tak, to w takiej kuchni pozwolić sobie można na fototapetę z panoramą wielkiego miasta czy ciekawymi detalami architektonicznymi.

Bez względu na to, czy wybieramy fototapetę klasyczną czy nowoczesną, laminowaną czy pod szkło, wybierajmy takie wzory, żeby nasza kuchnia była maksymalnie zindywidualizowana. Żeby przebywanie w niej sprawiało przyjemność domownikom i gościom. Fototapeta doskonale sprawdza się w kuchni zamiast płytek - a kiedy nam się opatrzy, o wiele łatwiej ją zmienić.

Przeczytaj również
Ostatnio oglądałeś
Odkryj
54 tysięcy zadowolonych klientów
54 tys. udanych realizacji
Słuchamy Cię, dbamy o szczegóły, dotrzymujemy terminów.
Gwarancja satysfakcji i przyjacielskiej obsługi
Gwarancja 100% satysfakcji
Przyjacielska obługa, fachowe doradztwo i znakomite produkty.
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Kup online, zamów mailowo lub telefonicznie.