[email protected]  32 720 94 75
KontaktO nasBlogGaleria realizacjiNowości

Czy warto laminować fototapety?

Czy warto laminować fototapety?
Chcesz zamówić fototapetę, ale nie jesteś do końca zorientowany we wszystkich technicznych terminach tych kreatywnych dekoracji? I chociaż przebrnąłeś przez wszystkie bardziej i mniej techniczne specyfikacje to w dalszym ciągu nie nie masz pojęcia czym właściwie może być opcja laminowania? Wychodzimy Ci naprzeciw i rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Laminowane fototapety doskonale sprawdzą się w większości miejsc, w których mogą zostać narażone na zwiększoną wilgoć, kurz oraz inne czynniki, które mogłyby uszkodzić niezabezpieczoną dekorację. Sprawdź dlaczego!

Czym jest laminowanie?

Laminowanie to proces technologiczny, który polega na nakładaniu specjalnej transparentnej folii zabezpieczającej na produkt. W poligrafii można się też spotkać z definicją, która mówi o tym, że jest to rodzaj uszlachetniania druku. Posiada on wiele zalet, które sprawiają, że wybrana fototapeta może cieszyć nasze oczy zdecydowanie dłużej!

Fototapety o różnych wzorach

Jakie są zalety laminowania fototapet?

  • Zawartość filtra UV, która chroni fototapetę przed blaknięciem,
  • ochrona przed czynnikami zewnętrznymi oraz drobnymi, mechanicznymi uszkodzeniami,
  • zwiększona sztywność fototapety, która okaże się bardzo przydatna podczas montażu - ułatwi go i sprawi, że cały proces przebiega zdecydowanie szybciej,
  • możliwość zamontowania fototapety w miejscach o lekko zwiększonej wilgotności powietrza, na przykład w kuchni, łazience bądź w salonie SPA,
  • możliwość czyszczenia fototapety na mokro. Rozwiązanie to może być szczególnie przydatne w przypadku posiadania zwierząt bądź dzieci.

Laminat o wykończeniu matowym posiada zdolność ukrywania drobnych niedoskonałości ściany oraz nie odbija promieni słonecznych.

Laminat przedłuża żywotność każdej fototapety, warto jest więc zainteresować się jego właściwościami i jak najdłużej cieszyć się doskonałym efektem wizualnym. A jeśli jeszcze nie masz wybranej fototapety, zajrzyj tutaj: https://wally.com.pl/k1317,fototapety.html.

Udostępnij wpis:   
Ostatnio oglądałeś
Zapytaj na czacie