Fototapety do przedpokoju na ścianę

/ 5 ()

Przedpokój jest miejscem bardzo specyficznym. Z jednej strony pełni rolę reprezentacyjną i odpowiada za tzw. pierwsze wrażenie. Z drugiej – jest najmniej ważny wśród wszystkich domowych pomieszczeń, gdyż ma jedynie charakter przejściowy. W większości mieszkań jest to strefa wygospodarowana kosztem pokoi czy kuchni, często nieproporcjonalna i trudna do zagospodarowania. Fototapeta do przedpokoju stwarza jednak szerokie możliwości zmiany klimatu tego miejsca.

NOWOŚĆ!
Tapeta Graffiti 0123Zobacz produkt

Tapeta Graffiti 0123

NOWOŚĆ!
Tapeta Gałęzie, liście 0490Zobacz produkt

Tapeta Gałęzie, liście 0490

NOWOŚĆ!
Tapeta róże 0486Zobacz produkt

Tapeta róże 0486

Jaka fototapeta do przedpokoju?

Wybór odpowiedniej aranżacji przedpokoju jest uzależniony od wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest oczywiście architektura, czyli wielkość, pomieszczenia, dostęp światła dziennego czy jego proporcje. Istotnym elementem jest też aranżacja całego domu, gdyż przedpokój powinien łączyć style poszczególnych pomieszczeń, tworząc z nimi zwartą kompozycję. Fototapety ścienne do przedpokoju nie powinny być zbyt ciemne zwłaszcza, jeśli wnętrze jest małe lub bardzo wąskie. Pozbawione okien miejsce będzie wówczas sprawiać przytłaczające wrażenie. Nie oznacza to jednak, że motyw nocnego miasta czy mostu nie może być wykorzystany. Dzięki ciemnym tonacjom możesz kształtować proporcje wnętrza, łącząc je z innymi ścianami pomalowanymi na jasne, kontrastowe kolory. Innym czynnikiem, który decyduje o wyborze jest styl domu czy mieszkania. Nowoczesna fototapeta do przedpokoju z pewnością dobrze będzie uzupełniać minimalistyczny wystrój salonu czy równie nowoczesnej i funkcjonalnej kuchni. W domach, w których dominuje styl klasyczny czy retro lepiej zaprezentują się motywy kamiennej zabudowy czy lunaparku, a w stylizacjach rustykalnych – widok wiejskiej drogi. Ciekawym i modnym rozwiązaniem są fototapety do przedpokoju – uliczki. Widok wąskiej alejki, która biegnie między ścianami domów ma również moc powiększania przestrzeni wnętrza.

Fototapeta do wąskiego przedpokoju

Wąski przedpokój stwarza zawsze najwięcej problemów z aranżacją, dlatego wybór fototapety do takiego wnętrza wymaga starannego przemyślenia. Jej zadaniem jest nie tylko tworzenie klimatu, ale też optyczne modyfikowanie proporcji. Możesz tu zastosować zasadę, że jasne kolory powiększają, a ciemne tworzą przeciwne wrażenie. Wybierając ciemny obraz na duże i długie ściany sprawisz, że pomieszczenie jeszcze bardziej się zwęzi i wydłuży. Wyjątkiem są fototapety 3D do przedpokoju, które przedstawiają rozległe krajobrazy, panoramy miast czy przestrzenie wody lub nieba. Ciekawy efekt uzyskasz wybierając na ścianę obraz miasta położonego nad rzeką czy zachodu słońca nad drogą. Brak ograniczenia dolnej krawędzi kompozycji umowną ramą sprawi wrażenie, że ściana zniknie, a widok z fototapety „rozszerzy” wnętrze. Fototapeta do wąskiego przedpokoju dobrze sprawdzi się też na drzwiach. Długa uliczka czy droga stworzą efekt wnętrza otwartego na zewnątrz.

Fototapeta do małego przedpokoju

Podobnie, jak wąski przedpokój, tak i pomieszczenie o regularnych proporcjach, ale małych wymiarach też potrzebuje modyfikacji optycznej. Aby ściany nie przygniatały swoim ciężarem warto pomyśleć o udekorowaniu ich obrazami, które intensywnie oddziałują na wyobraźnię. Idealnym rozwiązaniem będzie fototapeta przestrzenna do przedpokoju umieszczona nie tylko na jednej, ale na dwóch sąsiadujących ze sobą ścianach. Jednym z ciekawych pomysłów, który wykorzystują dekoratorzy wnętrz są aranżacje, w których fototapety o określonej gamie kolorystycznej uzupełnia się farbą lub innymi materiałami w tej samej tonacji. Przykładowo, fototapeta do małego przedpokoju, która przedstawia oszronione drzewa może być uzupełniona ścianami w jasnoszarej lub szaroniebieskiej barwie. Natomiast kompozycję z polem pszenicy świetnie uzupełnią ściany w kolorze zieleni. W przypadku nocnych pejzaży warto zadbać o jasny kontrast, który rozświetli pomieszczenie.

Nowoczesna fototapeta do przedpokoju

Fototapety 3D do przedpokoju, które znajdziesz na Wally to nie tylko możliwość żonglowania proporcjami czy oświetleniem wnętrza. To także dekoracje, które pozwalają tworzyć dowolny klimat. Za pomocą odpowiednio dobranego obrazu sprawisz, że wnętrze przeniesie Ciebie i Twoich gości do centrum ruchliwego miasta, nad klimatyczne jezioro w otoczeniu górskich szczytów czy na wieś. Nowoczesna fototapeta do przedpokoju to okazja do aranżacji otoczenia, w którym czujesz się najlepiej, łączysz z nim wspomnienia lub stawiasz je za cel wyjazdu. Dzięki obrazom każdego dnia możesz odwiedzić Paryż czy Londyn, wybierzesz się na diabelski młyn lub też po prostu pospacerujesz aleją w jesiennym parku.

Fototapety ścienne i na drzwi do przedpokoju

Fototapety do przedpokoju umożliwiają rozmaite aranżacje wnętrz wąskich, małych, ciasnych, ale też bardzo przestronnych czy nieproporcjonalnych. Wykorzystując odpowiednie obrazy możesz wydobyć z cienia ukryte wnęki i zakamarki, a także sprawić, żeby ogromny pusty hol stał się ciepły i przytulny. Modnym pomysłem jest też fototapeta na drzwi szafy, zwłaszcza tej z drzwiami przesuwnymi. Pozwala ona zmienić przeciętny mebel w ścianę zieleni lub otworzyć ją na morski czy górski krajobraz. Wąskie uliczki to popularny motyw, który dekoruje fototapety na drzwi do przedpokoju. Dzięki sile oddziaływania na wyobraźnię nie tylko powiększą wnętrze, ale też stworzą ciekawy efekt wejścia otwartego na parkową aleję czy ulicę starego miasta.

Przeczytaj również
Ostatnio oglądałeś
Odkryj
54 tysięcy zadowolonych klientów
54 tys. udanych realizacji
Słuchamy Cię, dbamy o szczegóły, dotrzymujemy terminów.
Gwarancja satysfakcji i przyjacielskiej obsługi
Gwarancja 100% satysfakcji
Przyjacielska obługa, fachowe doradztwo i znakomite produkty.
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Kup online, zamów mailowo lub telefonicznie.