[email protected]  32 720 94 75
KontaktO nasBlogGaleria realizacjiNowości

Jak urządzić pokój dla rodzeństwa?

Sprawa zdecydowanie upraszcza się, jeśli rodzeństwem są dzieci tej samej płci oraz w podobnym wieku. Dzięki temu obszar zainteresowań, hobby nie jest tak odległy oraz wyjątkowo łatwy do zaaranżowania. Jednak nie zawsze możemy pozwolić sobie na takie udogodnienia, a ze wzrostem różnicy wieku sprawa może się porządnie skomplikować!

tablica kształtowa kredowa dla dzieci

Jednak niezależnie od sytuacji, warto wspomnieć o kilku wskazówkach, które sprawią, że urządzanie dziecięcego pokoju będzie zdecydowanie prostsze oraz bardziej przyjemne!

Podział na strefy

Podział na strefy to wyjątkowo ważny aspekt, który sprawia, że każde z dzieci posiada własny kącik nie tylko do spania, ale również do zabawy oraz nauki. To bardzo ważne, aby każda z Twoich pociech czuła, że posiada decyzyjność w kwestii wyboru ulubionych kolorów bądź też dekoracji. Z pewnością to docenią! Możecie w tym celu zainicjować ciekawą zabawę - poproście o narysowanie swoich wymarzonych pokoi oraz zabawcie się w małych architektów!

Parawan również może pomóc w wydzieleniu odpowiednich stref, a do tego stworzy wrażenie bardziej osobistej, indywidualnej przestrzeni. Zamiast parawanu możecie wykorzystać ciekawy regał, bądź konkretne przestrzenie oddzielić między sobą … kolorami! W tym przypadku umowna granica na podłodze zupełnie się nie sprawdzi, możecie jednak wykorzystać kreatywne fototapety bądź różne kolory ścian, aby definitywnie oddzielić od siebie konkretne przestrzenie. To rozwiązanie okaże się nie tylko praktyczne, ale i atrakcyjne wizualnie!

fototapeta dla dzieci

Miejsce do spania - priorytet!

Priorytet i jednocześnie skomplikowana zagwostka. Bardzo często pokoje dziecięce nie grzeszą rozmiarem, a największym wyzwaniem staje się umieszczenie w nich dwóch oddzielnych łóżek. Zabierają one dużo miejsca, jeśli pokój jest wąski ich zastosowanie praktycznie graniczy z cudem. Warto wtedy wykorzystać sprytne rozwiązania, jakimi są praktyczne łóżka piętrowe bądź modułowe. Jeżeli zdecydujesz się na łóżko piętrowe, pamiętaj, że może stać się ono przedmiotem licznych walk o górny poziom. To zarówno wada, jak i zaleta!

Miejsce do nauki - drugie w kolejności!

Dwa oddzielne biurka to konieczność, jeśli jesteś rodzicami dwóch uczniów. Jeśli jednak jedno dziecko jest mniejsze i nie chodzi jeszcze do szkoły - powinien wystarczyć mu niski stoliczek na którym będzie mógł rysować i tworzyć swoje małe, kreatywne dzieła. Możesz również zainteresować się większymi, dzielonymi biurkami, na którym każdy z uczniów będzie mógł wyznaczyć własną przestrzeń.

tablica kredowa kształtowa dla dzieci

Pokój dla przedszkolaków

Jeżeli w Twoim domu mieszka dwójka dumnych przedszkolaków - z aranżacją pokoju będzie Wam odrobinę łatwiej. Dzieci w tym wieku nie potrzebują przeważnie miejsca do długiej i intensywnej nauki - zwykle wystarczy im kreatywny kącik do zabawy. Zaszalej więc ze ściennymi dekoracjami - możesz wybrać radosne fototapety z dziecięcymi motywami bądź postaciami z najukochańszych bajek bądź drobne akcenty, takie jak szablony malarskie czy też kolorowe ścienne naklejki.

Do świetnej zabawy z pewnością przyda się również powierzchnia kredowa. Najłatwiej uzyskasz ją za pomocą naszych samoprzylepnych tablic kredowych. Dzięki temu wystarczy zaledwie opakowanie miękkiej kredy szkolnej, a pokój zamieni się w prawdziwie artystyczną malarską pracownię!

Pokój dla uczniów

W tym wypadku Twoje dzieci są już duże, dlatego warto przedyskutować z nimi ich oczekiwania odnośnie wyglądu ich pokoju. Poruszcie temat odpowiedniej kolorystyki, ale także odpowiednich dodatków. Z pewnością, w pokoju uczniów doskonale sprawdzą się wszelkie pomoce, przydatne w organizacji czasu oraz nauki. Tutaj doskonałe okażą się kreatywne tablice suchościeralne, dzięki którym Twoje pociechy zapiszą wszelkie ważne informacje o sprawdzianach, pracach domowych czy też przypominajkę o urodzinach najlepszego kolegi z ławki!

Sami widzicie, że urządzanie pokoju dla rodzeństwa nie jest takie trudne, jak mogłoby wydawać się na pierwszy rzut oka! To co? Do dzieła!

Udostępnij wpis:   
Ostatnio oglądałeś
Zapytaj na czacie