info@wally.com.pl  32 720 94 75
KontaktO nasRealizacjeBlogNowości

Reprodukcje obrazów - Jacek Malczewski

Jacek Malczewski herbu Tarnawa, (ur. 15 lipca 1854 w Radomiu, zm. 8 października 1929 w Krakowie) urodził się w zubożałej rodzinie szlacheckiej. Początkowo uczył się w domu pod czujnym okiem rodziców, jednak kiedy miał 13 lat zamieszkał u swojego wuja, gdzie jego nauczycielem został Adolf Dygasiński. Regularnie uczęszczał na zajęcia do Szkoły Sztuk Pięknych jako wolny słuchacz i były to jego pierwsze spotkania ze sztuką.

Na jego talent zwrócił uwagę Jan Matejko, który nakłonił go do podjęcia studiów w Szkole Sztuk Pięknych. Kilka lat później sam udzielał już lekcji - szczególnie kobietom, które w tamtych czasach nie miały możliwości podjęcia nauki na ASP. Został jednym z założycieli Towarzystwa Artystów Polskich Sztuka.

Cechy twórczości Malczewskiego: inspiracja polskimi tradycjami romantycznymi oraz folklorem, symbolizm przejawiający się w postaciach faunów, aniołów, centaurów, twórczość naznaczona obsesjami malarza: śmiercią oraz męką tworzenia, tematyka historyczno-patriotyczna (mistycyzm, mesjanizm, egzystencjalizm).

Pod koniec życia artysta stracił wzrok. Został pochowany w Krypcie Zasłużonych na Skałce w roku 1929.

Wybrane dzieła: Portret narzeczonej, Słoneczniki, Melancholia, Wigilia na Syberii.

Ponad 35 tysięcy zadowolonych klientów
35 tysięcy zadowolonych klientów
Kupujesz od producenta
Kupujesz od producenta
Wysyłamy na całą Europę
Wysyłamy na całą Europę
Gwarancja satysfakcji i przyjacielskiej obsługi
Gwarancja satysfakcji
Certyfikat SSL
Bezpieczne zakupy z certyfikatem SSL
Zapytaj na czacie
Ostatnio oglądane

Ostatnio oglądane