[email protected]  32 720 94 75
KontaktO nasBlogGaleria realizacjiNowości

Teodor Axentowicz reprodukcje obrazów

/ 5 ()

Teodor Axentowicz herbu Gryf (ur. 13 maja 1859 w Braszowie, zm. 26 sierpnia 1938 w Krakowie) to jeden z najbardziej cenionych artystów Młodej Polski. Chociaż urodził się we Lwowie, kiedy miał trzy lata jego rodzina przeprowadziła się do Krakowa. To właśnie w tym mieście Axentowicz, już jako młodzieniec podejmował pierwsze artystyczne próby. Aby kształcić się w malarskim fachu wyjechał do Paryża, gdzie spędził 13 lat, w otoczeniu impresjonistów, którzy wykształcili w artyście idealne poczucie światła oraz koloru.

Uznanie zdobył głównie jako portrecista oraz malarz scen rodzajowych, pokazujących życie codzienne oraz obrzędy Hucułów. Zajmował się również grafiką ilustracyjną oraz projektowaniem plakatów wystawowych. Duża część jego twórczości związana jest z upływem czasu, historią oraz przemijaniem. Jego obrazy cechuje świeżość, elegancja oraz stylizacja w duchu secesji.

Wybrane dzieła: Przy studni, Kołomyjka, Wizja- wspomnienie, Dziewczyna z niebieskim wazonem, Pod brzemieniem nieszczęścia, Autoportret z paletą.

Ostatnio oglądałeś
45 tysięcy zadowolonych klientów
45 tys. udanych realizacji
Słuchamy Cię, dbamy o szczegóły, dotrzymujemy terminów.
Gwarancja satysfakcji i przyjacielskiej obsługi
Gwarancja 100% satysfakcji
Przyjacielska obługa, fachowe doradztwo i znakomite produkty.
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Kup online, zamów mailowo lub telefonicznie.
Polub nas, aby być na bieżąco z nowościami w świecie dekoracji.
Gwarantujemy konkretne wiadomości oraz dobre porady.
Zapytaj na czacie