info@wally.com.pl  32 720 94 75
RealizacjeBlogKontakt

Reprodukcje obrazów - Olga Boznańska

Olga Helena Karolina Boznańska herbu Nowina (ur. 15 kwietnia 1865 w Krakowie, zm. 26 października 1940 w Paryżu). Malarka ludzkich dusz, jedna z najwybitniejszych polskich artystek okresu Młodej Polski. To portrety przyniosły jej największą sławę. Pracowała głównie w swojej pracowni, częstym motywem jej obrazów są widoki z okna, które malarka obserwowała na co dzień. Boznańska, często w ramach nauki kopiowała dzieła starych mistrzów odwiedzając Pinakotekę. Twierdziła, że właśnie dzięki temu nauczyła się malować. Pobyt w Monachium był najbardziej płodnym okresem w życiu malarki.

Na zarzuty krytyki o smutek wyzierający z jej obrazów reagowała:

„Cóż ja zrobię, że smutne? Nie mogę być inną, niż jestem, jak podkład smutny, to wszystko, co na nim wyrośnie, smutnym musi być…”

Boznańska zmarła w swojej pracowni, samotnie, podobnie tak jak żyła. Jej obrazy pozostały jednak wiecznie żywe, a wystawy obrazów malarki do dziś odnoszą wielkie sukcesy.

Wybrane dzieła: Anemony, Dziewczynka z chryzantemami, Imieniny babuni, Portret młodej kobiety w bieli, Portret dwojga dzieci na schodach.

Ponad 30 tysięcy zadowolonych klientów
Ponad 30 tysięcy zadowolonych klientów
Kupujesz od producenta
Kupujesz od producenta
Wysyłamy na całą Europę
Wysyłamy na całą Europę
Gwarancja satysfakcji i przyjacielskiej obsługi
Gwarancja satysfakcji
Ostatnio oglądane

Ostatnio oglądane