info@wally.com.pl  32 720 94 75
RealizacjeBlogKontakt

Reprodukcje obrazów - January Suchodolski

January Suchodolski (ur. 19 września 1797 w Grodnie, zm. 20 marca 1875 w Bojmiu) to polski malarz okresu romantyzmu, szczególnym zamiłowaniem darzący sceny historyczne oraz batalistyczne. Malarstwem interesował się od dziecka, już w szkole pobierał pierwsze lekcje rysunku. Najpierw jednak rozpoczął swoją karierę jako zupełny samouk amator, dopiero po jakiś czasie zdobywając wykształcenie teoretyczne z zakresie sztuki. Nie przeszkodziło mu to jednak w znakomitym opanowaniu sztuki malarstwa.

Malował głównie sceny wojenno - batalistyczne z okresu wojen napoleońskich oraz powstania listopadowego. Szczególnie znany jako malarz koni, kuligów oraz scen wojennych z udziałem wojsk konnych. To właśnie dzięki niemu konie po raz pierwszy w historii sztuki pojawiły się jako odrębny temat.

Wybrane dzieła: Wjazd generała Jana Henryka Dąbrowskiego do Rzymu, Bitwa pod Tudelą, Bitwa pod Somosierrą, Pierwsze wyścigi konne na Polu Mokotowskim w Warszawie, Odwrót spod Moskwy, Biwak ułanów polskich pod Wagram.

Shipping
Europejska wysyłka

Wszystkie kraje UE, VAT 0%

Money Back
Gwarancja satysfakcji

Oczekuj pierwszoklasowej obsługi

Support
Przyjacielska obsługa

Twoje potrzeby są na pierwszym miejscu

Payment
Bezpieczne płatności online

Zabezpieczone certyfikatem SSL

Ostatnio oglądane

Ostatnio oglądane