info@wally.com.pl  32 720 94 75
KontaktO nasRealizacjeBlogNowości

Reprodukcje obrazów - January Suchodolski

January Suchodolski (ur. 19 września 1797 w Grodnie, zm. 20 marca 1875 w Bojmiu) to polski malarz okresu romantyzmu, szczególnym zamiłowaniem darzący sceny historyczne oraz batalistyczne. Malarstwem interesował się od dziecka, już w szkole pobierał pierwsze lekcje rysunku. Najpierw jednak rozpoczął swoją karierę jako zupełny samouk amator, dopiero po jakiś czasie zdobywając wykształcenie teoretyczne z zakresie sztuki. Nie przeszkodziło mu to jednak w znakomitym opanowaniu sztuki malarstwa.

Malował głównie sceny wojenno - batalistyczne z okresu wojen napoleońskich oraz powstania listopadowego. Szczególnie znany jako malarz koni, kuligów oraz scen wojennych z udziałem wojsk konnych. To właśnie dzięki niemu konie po raz pierwszy w historii sztuki pojawiły się jako odrębny temat.

Wybrane dzieła: Wjazd generała Jana Henryka Dąbrowskiego do Rzymu, Bitwa pod Tudelą, Bitwa pod Somosierrą, Pierwsze wyścigi konne na Polu Mokotowskim w Warszawie, Odwrót spod Moskwy, Biwak ułanów polskich pod Wagram.

Ponad 35 tysięcy zadowolonych klientów
35 tysięcy zadowolonych klientów
Kupujesz od producenta
Kupujesz od producenta
Wysyłamy na całą Europę
Wysyłamy na całą Europę
Gwarancja satysfakcji i przyjacielskiej obsługi
Gwarancja satysfakcji
Certyfikat SSL
Bezpieczne zakupy z certyfikatem SSL
Zapytaj na czacie
Ostatnio oglądane

Ostatnio oglądane