info@wally.com.pl  32 720 94 75
KontaktO nasRealizacjeBlogNowości

Reprodukcje obrazów - Zygmunt Vogel

Zygmunt Vogel zw. Ptaszkiem (ur. 15 czerwca 1764 w Wołczynie, zm. 20 kwietnia 1826 w Warszawie). Kariera malarska Zygmunta Vogela rozpoczęła się po śmierci jego ojca, kiedy to pod swoją opiekę wzięła go rodzina Czartoryskich. Dzięki bardzo dużemu wsparciu finansowemu z ich strony artysta zdobył niezbędne wykształcenie. Potencjał w młodym artyście dostrzegł również Stanisław August Poniatowski, który awansował go na stanowisko gabinetowego rysownika.

Vogel był nadzwyczaj płodnym artystą, jednak wiele z jego dzieł nie przetrwało do naszych współczesnych czasów. Malował głównie akwarelą, sepią i tuszem, w swoim dorobku posiadał również projekty architektoniczne. Jego rysunki oraz akwarele często przedstawiają malownicze krajobrazy oraz realistyczne uliczki, ponieważ zamiarem artysty było zachowanie fragmentów polskiego krajobrazu dla przyszłych pokoleń.

Wybrane dzieła: Jabłonna, Pałac w Jabłonnie, Kościół Misjonarzy w Wilnie, Szkoła Rycerska w Warszawie, Dziedziniec zamku w Kazimierzu Dolnym.

Ponad 35 tysięcy zadowolonych klientów
35 tysięcy zadowolonych klientów
Kupujesz od producenta
Kupujesz od producenta
Wysyłamy na całą Europę
Wysyłamy na całą Europę
Gwarancja satysfakcji i przyjacielskiej obsługi
Gwarancja satysfakcji
Certyfikat SSL
Bezpieczne zakupy z certyfikatem SSL
Zapytaj na czacie
Ostatnio oglądane

Ostatnio oglądane