[email protected]  32 720 94 75
KontaktO nasBlogGaleria realizacjiNowości

Zen - ascetyczna pustka czy minimalizm?

W stylu Zen nie ma miejsca na przypadkowość, w japońskiej kulturze wszystkie elementy wystroju łączą się oraz przenikają. I właśnie na takich zasadach musi opierać się aranżacja naszego mieszkania.

szablon malarski

Ciekawostka! Czy wiecie, że tradycyjnych japońskich wnętrzach zamiast łóżek znajdziemy specjalne materace futon, które są zwijane, aby nie zabierać niepotrzebnie dodatkowej przestrzeni? Japończycy to prawdziwi wirtuozi minimalizmu!

Jak osiągnąć Zen we własnym domu?

To prostsze niż mogłoby się wydawać! Wystarczy, że będziesz przestrzegać kilku najważniejszych zasad, a klimat Kraju Kwitnącej Wiśni na dobre zadomowi się w Twoich czterech kątach. Czym więc kierować się przy aranżacji naszych wnętrz?

szablon malarski drzewo

Naturalne materiały

Czyli len, drewno oraz bawełna. Wszystko to, co związane z roślinnością oraz naturalnie uzyskanymi surowcami. Najlepiej, jeśli materiały te pozostaną niebarwione - wyjątkiem mogą być naturalne barwniki dzięki którym uzyskamy bardzo nienachalny efekt.

szablon malarski roślinny

Stonowane barwy ziemi

Czyli wszelkie beże, szarości, odcienie bieli i inne stonowane, przygaszone kolory. Kolory muszą nawiązywać do łączności z naturą. Doskonałym sposobem na połączenie się z siłami natury będzie też wprowadzenie roślinnych elementów oraz motywów, które przeniosą nas w świat zieleni.

Natura jako łącznik

Japończycy uwielbiają wszystko co związane z naturą. Dlatego najlepiej sprawdzą się tutaj szablony malarskie dzięki którym z łatwością przeniesiesz na swoją ścianę motyw drzewa kwitnącej wiśni bądź innej roślinności.

Niewyszukane, nieskomplikowane formy

Japończycy uwielbiają prostotę, styl Zen wyklucza więc wszystkie zbędne bibeloty czy też ozdobniki. Wyjątkami okazują się dodatki związane z obchodami tradycyjnych świąt religijnych bądź kulturowych.

Zobaczysz, jak łatwo jest przenieść wystrój Zen do Twojego wnętrza - w rzeczywistości wystarczy kilka drobnych zabiegów, aby Twój domowy wypoczynek był tak przyjemny i relaksujący, jak to tylko możliwe.

Udostępnij wpis:   
Ostatnio oglądałeś
Zapytaj na czacie